OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 11 III 2018 r. )

1.         Uczyńmy wszystko, by rozpoczęte dziś rekolekcje wielkopostne zostały owocnie przeżyte. Prośmy Boga za tymi którzy nie chcą usłyszeć rekolekcyjnego zaproszenia Kościoła, by dotarło do nich Jezusowe wołanie wróć synu, wróć. Do Chorych, których adresy zgłaszamy w zakrystii kapłani udadzą się we wtorek od godz.  1000 2 księży a po południu od g. 1400 3 księży. Prosimy o pomoc kierowców, by można spokojnie dotrzeć do chorych z posługą sakramentalną. Z racji rekolekcji kancelaria parafialna do środy włącznie nieczynna!

2.      W przyszłą niedzielę, naszym zwyczajem, taca przeznaczona jest na kwiaty i wystrój Grobu Bożego – za złożone na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać.  

3.      Jest do nabycia nowy nr Opiekuna i pozostała prasa wraz z książkami o tematyce religijnej. Niech ich lektura pomoże nam w przeżywaniu rekolekcji.

4.          W środę nie ma Mszy św. wieczorem.

5.      Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza Pary Niesakramentalne na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w piątek 16 marca w Sanktuarium Serce Jezusa Miłosiernego (OO. Jezuici) ul. Stawiszyńska 2 w Kaliszu. Temat rekolekcji: Rodzina nie jest problemem tylko szansą wg Adhortacji Amoris Laetitia Papieża Franciszka. Rekolekcje poprowadzi O. Andrzej Lemiesz SJ Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych. Rekolekcje będą w piątek i w sobotę o godz. 1900, a zakończenie w niedzielę o godz. 1600.

6.      Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup ekogroszku, zakupiono 5 t. opału.

7.      W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dn. od 16 do 18 marca będzie odprawiane Triduum Różańcowe do udziału w którym zapraszamy czcicieli Matki Bożej – program wywieszony jest w gablotce parafialnej.                            

                                                                                                          proboszcz