OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 4 III 2018 r. )

1.    Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W czwartki zapraszamy na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego w czasie którego szczególniej modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne oraz w intencji Niewiast naszej parafii z racji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

2.    W przyszłą sobotę 10 marca niedzielną Mszą św. w sobotni wieczór rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będzie prowadził ks. Radosław Cyrułowski, proboszcz z Grochów diec. włocławska. Uczyńmy wszystko, by jak najlepiej wykorzystać ten czas łaski.
W przyszłą niedzielę 11 marca po Mszy św. o g. 1200 nauka stanowa dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych!!!

3.   Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr  Opiekunai pozostałych czasopismdla dorosłych, dzieci i młodzieży. Są interesujące książki m.in. Lęk, Miód ze skały, Stawaj do walki i inne.  

     4.    Prosimy wiernych, by zechcieli przekazać swój 1 % podatku na  cel działalności Caritas naszej diecezji.

         5.    W poniedziałek, wtorek i sobotę kancelaria parafialna
        z powodu odrabiania spowiedzi rekolekcyjnej w dekanacie 
       
nieczynna.           

6.   Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w naszej parafii dziś na pomoc dla polskich misjonarzy w ramach dzieła Ad gentes

7.    Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się w sobotę, 10 marca. Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego o godz. 12.00. Zachęcamy wszystkich pełniących odpowiedzialną funkcję sołtysów do udziału w pielgrzymce.

8.   Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która już po raz drugi odbędzie się w naszej diecezji. EDK to ponad 40 kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu, podczas której rozważamy kolejne stacje drogi krzyżowej. Wyruszymy 23 marca z Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu i będziemy podążać do Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie (42 km). Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl                                                                                                                                  proboszcz