OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 18 II 2018 r. )

1.    Chrystus Cierpiący czeka na naszą miłość w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Uczyńmy wszystko, by Jezus nie musiał powtórzyć z Ogrójca wobec nas dorosłych, młodzieży i dzieci pełnego bólu pytania: czy nie mogliście choć jednej godziny czuwać ze Mną?W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

2.     II niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie już jest dniem, w którym w świątyniach naszego kraju zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Za składane w przyszłą niedzielę do puszek na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać. Wspomagamy także misje czytając  czasopisma o tematyce misyjnej.

3.  Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr  Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Niedzieli adla dzieci Anioł Stróż.Dla młodzieży jest nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.Są interesujące książki m.in. modlitewnik do św. Józefa, Brewiarz dla świeckich, Lęk, Miód ze skały, Stawaj do walki a dla dzieci: Moja Biblia. Bóg mnie kocha.

     4.     Zachęcamy wiernych, by zechcieli przekazać 1% podatku na Caritas Diecezji Kaliskiej – więcej danych o tej ważnej sprawie w gablotce parafialnej.   

 5.     W sobotę 3 marca br. nasza parafia w ramach Roku św. Józefa pielgrzymuje do narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Dla tych z Państwa, którzy chcieliby uczestniczyć w tej pielgrzymce a mają trudności z dotarciem do Kalisza będzie bezpłatny dojazd autokarem – by jednak można go zamówić musimy wiedzieć ile będzie osób. Dlatego proszę już dziś zapisywać się na tę pielgrzymkę. Wyruszymy spod kościoła o g. 1000.

 6.     Przy figurze św. Antoniego są folderki o rekolekcjach ignacjańskich u OO. jezuitów w Kaliszu – zainteresowanych nimi prosimy o skorzystanie także z tej formy rekolekcji.   

7.      W tym tygodniu z wyjątkiem soboty nie ma Mszy św. rano. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.                                                                                                                                                                                                                                            proboszcz