OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (11 II 2018 r.)

1.            We środę 14 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  (tzw. post jakościowy od 14 roku aż do śmierci) oraz post ilościowy, tzn. jeden posiłek do syta, a dwa nie do syta (od 18 r. do 60). Kościół prosi, by rodzice i duszpasterze zatroszczyli się o to, ażeby młodsi wiekiem nie związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w ducha pokuty. W naszej wspólnocie Msze św. w Popielec o godz. 800, 1100, dla dzieci o 1700 (na sumienie rodziców, dziadków, chrzestnych i katechetów kładziemy sprawę wprowadzania dzieci w ducha WielkiegoPostui podejmowania określonych wyrzeczeń czy też darów miłości z tego tytułu, a więc i udział w tej Mszy św.). Następne Msze św. o g. 1800i 2000. W codziennym naszym zagonieniu zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o sensie życia w perspektywie wieczności, przyjmując jednocześnie zewnętrzny znak wewnętrznie podejmowanej pokuty.   

2.        W czasie pokutnym, którym jest Wielki Post przywiązujemy szczególną wagę do modlitwy, jałmużny i postu oraz związanych z tą postawą ducha różnego rodzaju umartwień. W tym czasie szczególniej powinniśmy wspierać potrzebujących. Do puszki przy figurze św. Antoniego, gdzie wisi Krzyż, znak naszego zbawienia, po jego ucałowaniu możemy składać  ofiary pieniężne, tzw. jałmużnę postną, do czego w sumieniu jest zobowiązany każdy z wierzących. W tym czasie Kościół  zachęca do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godz. 1700, a po niej zaraz Msza św. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele W. Postu o godz. 1630, a następnie Msza św. Prosimy więc, by wybierając Mszę św. wieczorną uczestniczyć także w Gorzkich Żalach. Zapatrzeni w Chrystusa, cierpiącego z miłości do każdego z nas, uczestniczmy gorliwie w tych nabożeństwach, zyskując, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.                         

3.      Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr  Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Niedzieli adla dzieci jest Anioł Stróż, dla młodzieży nowy nr Wzrastania.Są interesujące książki m.in. modlitewnik do św. Józefa, Mała Liturgia Godzin (Brewiarz dla świeckich),Autostrada do wiecznego zatracenia katolików niepraktykujących, dla dzieci: Moja Biblia. Bóg mnie kocha.

4.         Jutro w poniedziałek i w Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna.

5.        W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie.  

6.   W czwartek i w sobotę nie ma Mszy św. rano.                                                                                                                      Proboszcz