OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (28 I 2018 r.)

1.   W piątek 2 lutego obchodzimy w liturgii święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, nazywane popularnieświętem MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Msze św. o godz. 800, 1100 i o g. 1700 w czasie której – naszym już zwyczajem – modlimy się za zmarłychtragicznie przed 43 laty w wypadku: proboszcza naszej parafii ks. kan. Mariana Bruzdę i wikariusza ks. Stefana Czerwińskiego oraz ks. Le­onarda Kryściaka, proboszcza z Tłokini — serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy w Ich intencji. Błogosławieństwo świec na każdej Mszy św.

2.       W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca – do południa spowiedź przed mszami św. a po południu od g. 1600.

3.        Jest do nabycia prasa katolicka nowy numer Opiekunajak i pozostałe czasopisma religijne, które rozprowadzamy w parafii. Jest nowy nr Wpisu.Dla dzieci jest Anioł Stróż, Tęczaa dla młodzieży Wzrastanie i Mały Gość Niedzielny. Można nabyć świece zwane gromnicami. Jest interesująca pozycja książkowa Nowe życie i miłość. Hardcore (świadectwa nawróconych raperów) oraz Dzień dobry Boże – zamyślenia na dobry początek dnia i Dobranoc Boże — zamyślenia na koniec dnia.

4.          Z racji  obchodzonego 2 lutego Dnia Życia Konsekrowanego, tak jak co roku wspomożemy  Siostry Klauzurowe, składając w przyszłą niedzielę na ten cel ofiary do puszek – za okazane serce serdeczne: Bóg zapłać.

5.     Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą sobotę włączyli się we wspólną modlitwę podczas Mszy św. w intencji Grupy Oliwkowej oraz
w przygotowanie spotkania noworocznego Grupy.  

6.         Do środy włącznie porządek Mszy św. i kancelarii tak jak w czasie kolędy (w poniedziałek, wtorek i środę nie ma Mszy św. wieczorowej a w czwartek nie ma Mszy św. rano, kancelaria na indywidualną prośbę po mszy św. rano a w czwartek od godz. 1700). Można zgłaszać się na tzw. kolędę uzupełniającą.  

7.         Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas trzecich zapraszają 2 lutego na godz. 1700 do auli Szkoły Podstawowej w Opatówku na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka pt. Baśniowy ambaras.                                                                                                                                                                                                                               Proboszcz