OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY (31 XII 2017 r.)

1.           Jutro 1 stycznia w poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. tak jak w niedzielę. Po zabawach sylwestrowych rozpocznijmy z Bogiem Nowy 2018 Rok.

2.          W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św. a po południu od g. 1600 a następnie Msza św. o g. 1700 z uroczystości Objawienia Pańskiego. Prosilibyśmy aby ze spowiedzi korzystać w ciągu tygodnia przed ranną mszą św.      

3.       W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. Msze św. w przeddzień o godz. 1700 a w dzień uroczystości o godz. 800, 1000, 1200 i o g. 1800!!. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie kredy i kadzidła.Taca przeznaczona jest na misje. Po Mszy św. o g. 1200 krótkie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. 

4.        W przyszłą niedzielę przeżywamy w liturgii święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Kończy ono liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 1000 odnowienie przyrzeczeń chrztu św. dzieci pierwszokomunijnych grupa I: klasy III a i III b a na Mszy św. o godz. 1200 grupa II: klasy III c i III d.

5.        Jest do nabycia prasa katolicka: nasz diecezjalny Opiekun i pozostałe czasopisma: Niedziela, Gość Niedzielny, WPIS, Misje dzisiaj, Świat Misyjny dla dzieci i inne. Są kalendarze kieszonkowe, zdzierane i książkowe, Ewangelia 2018 oraz Pismo św.

6.       W Pierwszy czwartek miesiąca tj. 4 stycznia nasza parafia wraz z parafiami dekanatu opatóweckiego pielgrzymuje do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Eucharystii będzie przewodniczył Pasterz Diecezji ks. bp Edward Janiak a kazanie wygłosi ks. bp Włodzimierz Juszczak, Ordynariusz Eparchii Wrocławsko – Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego. Jeśli są wśród nas, z powodu migracji zarobkowej, wyznawcy tego Kościoła zaprośmy Ich do wspólnoty modlitwy, która rozpoczyna się o godz. 1700.                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Proboszcz

 

Porządek kolędy w tym tygodniu:

 

Wtorek 2 stycznia od godz. 830:

        Borów: trzech księży 

Środa 3 stycznia

        Cienia Druga: dwóch księży od godz. 830.

      ul. Szkolna, począwszy od nr 2 i blok nr 10 z przyległymi domami od godz. 1400: jeden ksiądz

Czwartek 4 stycznia od godz. 830:

        Bogumiłów i Trojanów: dwóch księży

    —  ul. Helleny, Kaliska i Poprzeczna, począwszy od pp. Rajkowskich od godz. 1400: jeden ksiądz

Piątek 5 stycznia:

        ul. Szkolna Blok 4A, począwszy od nr 1 mieszkania od godz. 1430: jeden ksiądz

Sobota 6 stycznia:

        ul. Szkolna Blok 4B, począwszy od nr 1 mieszkania od godz. 1430: jeden ksiądz

        ul. Św. Jana Blok 4A, począwszy od nr 1 mieszkania od godz. 1430: jeden ksiądz

Niedziela 7 stycznia:

 blok na ul. Ogrodowej od godz. 1430: jeden ksiądz

  ul. Szkolna Blok 4C, począwszy od nr 1 mieszkania od godz. 1430: jeden ksiądz