OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ IV ADWENTU (24 XII 2017 r.)

1.                   Dzisiaj w wigilię Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. wieczornej.

2.              Są jeszcze świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest do nabycia prasa katolicka szczególnie nasz Opiekun jak i pozostałe czasopisma religijne, rozprowadzane w parafii: nowy nr WPIS-u, Niedziela z płytą (10zł.), Gość Niedzielny (8zł.). Są książki religijne m.in. Ewangelia 2018, modlitewnik do św. Józefa, kalendarz związany ze stuleciem niepodległości Ojczyzny oraz Kalendarz 365 dni z interesującymi wiadomościami wśród których królują fantastyczne przepisy kulinarne i in.

3.                  W świątyni jest przyniesione przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju, otrzymane od skautów ze Słowacji. Od tego światła zapalamy swoje świece i zabieramy do naszych domów na stół wigilijny.

4.                    W poniedziałek w uroczystość Bożego Narodzenia Msze św.: o północy Pasterka w intencji Parafian i w koncelebrze za zmarłych naszych rodziców: moich i ks. Karola, a w ciągu dnia  o godz. 1000,  1200  i  1700.  Nie ma Mszy św. o godz. 800!!!

5.                    We wtorek 26 grudnia święto pierwszego męczennika za wiarę w Chrystusa św. Szczepana. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200. Nie ma Mszy św. wieczorem. Taca przeznaczona jest na KUL i nasze seminarium duchowne diecezji kaliskiej.

6.               W czwartek w czasie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego będziemy się modlili za darczyńców dla Domu Poczętego Życia u sióstr w Odolanowie.Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom a szczególnie gratulujemy pomysłu Parafianom z Józefowa i Szulca wśród których zrodziła się oddolna inicjatywa zrobienia wspólnym wysiłkiem daru serca z obu wiosek dla Domu Poczętego Życia. Przy tej okazji zapraszamy do wspólnoty modlitwy w każdy czwartek na nabożeństwo  do Miłosierdzia Bożego

7.                    W sobotę nie ma Mszy św. rano. We środę nie ma hali dla ministrantów i starszych.

8.                W niedzielę 31 grudnia msze św. tak jak w każdą niedzielę z tym, że o g. 1700 na zakończenieRoku Cywilnego 2017nabożeństwo przebłagalno - dziękczynnea następnie Msza św. z uroczystościŚwiętej Bożej Rodzicielki z przeproszeniem za grzechy, z prośbą o Boże błogosławieństwo na Nowy 2018 Rok.

9.                    Grupa Oliwkowa zaprasza na 20 stycznia 2018 r. na spotkanie noworoczno - opłatkowe przy muzyce i śpiewie do GOK-u. Rozpoczęcie o g. 1800 Mszą św. a następnie spotkanie w GOK-u. Zapisy u ks. Karola do 6 stycznia, koszt 25 zł.  

10.             Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy tak pięknie udekorowali świątynię na uroczystość Bożego Narodzenia. Za dar choinek dziękujemy pp. Dybiochom z Józefowa i naszej młodej Parafiance Julce z rodziną z Borowa.

11.                  Drogim naszemu sercu Gościom i Parafianom składamy serdeczne życzenia świąteczne: niech Boże błogosławieństwo płynące z Betlejemskiej Groty wypełnia nasze serca i rozlewa się na otoczenie, które współtworzymy, byśmy mądrze wybierając, pięknie szli przez życie, czyniąc wszystko wzorem naszych praojców w wierze na większą chwałę Bożą i nasz pożytek doczesny i wieczny. Dlatego wspólnie wołamy, śpiewając: Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą w dobrych radach, w dobrym bycie. Wspieraj jej siłę swą siłą. Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami. 

12.                   W środę 27 XII rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie prosimy, by jeśli kolęda jest od rana przyjeżdżać po księży na godz. 830. Zachowujemy dotychczasowy porządek kolędy. Uczniowie przygotowują zeszyty z religii z wpisem Katechety. Za tworzenie w czasie kolędy radosnej atmosfery modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary składane przy tej okazji w części przeznaczonej, zgodnie z przepisami prawa kościelnego, na kościół  zostaną zainwestowane w prace nad systemem alarmowym w świątyni. Pamiątką kolędy dla rodziny jest książeczka  Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. W czasie kolędy kancelaria parafialna nieczynna. Msze św. w dzień powszedni łącznie z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego w czwartek  są odprawiane rano o g. 700. Niedzielna Mszy św. w sobotni wieczór o g. 1800. Pilne sprawy kancelaryjne załatwiamy danego dnia po Mszy św. porannej.

13.                 W czasie wizyty duszpasterskiej czytamy fragment Apokalipsy Św. Jana,
rodz. 3, wiersz 20: Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.

14.                 W drugi dzień Świąt 26 grudnia o g. 11 30 koncert kolęd orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatówku – serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                                                                                                     Proboszcz      

                  

                            Porządek kolędy w tym tygodniu:

 

Środa 27 grudnia od godz. 830:

              Michałów Pierwszy i Murowaniec – jeden ksiądz i Michałów Drugi – drugi ksiądz, począwszy od pp. Krzesińskich

Czwartek 28 grudnia od godz. 830:

  Józefów: dwóch księży

Piątek 29 grudnia od godz. 830:

              Michałów Trzeci, począwszy od p. Czerniewiczów a po jego skończeniu Michałów Czwarty, począwszy od p. Jakubczaków: jeden ksiądz

              Cienia Trzecia: drugi ksiądz

Sobota 30 grudnia od godz. 830:

              Cienia Pierwsza: jeden ksiądz

              Cienia Folwark: drugi ksiądz

                                                                                                                        Proboszcz

  Wizyta Duszpasterska zwana kolędą

Wizyta duszpasterską zwaną kolędą jest jednym z sakramentaliów Kościoła. Razem z kapłanem, który w imieniu Kościoła odwiedza nasze domy, wspólnie modlimy się o Boże błogosławieństwo dla rodziny i Ojczystego Domu. Dlatego też, jeśli to możliwe, cała rodzina powinna uczestniczyć w tej czynności liturgicznej Domowego Kościoła, którym jest Rodzina. Na kolędę przygotowujemy na stole Pismo św., krzyż, zapalone świece, wodę święconą z kropidłem. Dzieci zaś przygotowują zeszyty z religii z aktualnym wpisem Katechety i wklejonymi kartkami z niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Przyjęcie kapłana po kolędzie jest publicznym przyznaniem się do Chrystusa i Kościoła. Uprzejmie prosimy, by, tak jak zwykle, zapraszając kapłana z wizytą duszpasterską do siebie dać jakiś znak, czy to osobiście wprowadzając w swój dom, czy też zostawiając uchyloną furtkę lub, jeśli to możliwe, drzwi. Pamiątką tegorocznej kolędy jest książeczka Jesteśmy napełnienie Duchem Świętym! 

Tekst czytany w czasie kolędy z Apokalipsy Św. Jana,
rodz. 3, wiersz 20:

Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.