`OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ II ADWENTU (10 XII 2017 r.)

1.       Uczyńmy wszystko, współpracując z łaską Bożą, by rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe pogłębiły w naszym życiu i tych za których jesteśmy odpowiedzialni przyjaźń z Chrystusem, pomagając w radosnym przeżyciu uroczystości Bożego Narodzenia. Spowiedź rekolekcyjna, która powinna nam pomóc w pracy nad doskonaleniem swej osobowości w wymiarze religijno – moralnym w poniedziałek. Rozpoczęcie spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie kazania nie będzie spowiedzi. W razie potrzeby kapłani wrócą do konfesjonałów po kazaniu. Uprzejmie prosimy, by nie odkładać spowiedzi na koniec adwentu, który w tym roku jest bardzo krótki.

2.                  W zakrystii zgłaszamy adresy chorych, których kapłani odwiedzą z Panem Jezusem w poniedziałek po południu od g. 1430, a we wtorek przed południem od
g. 1000, a po południu od g. 1430.  Prosimy o pomoc
kierujących pojazdami, by kapłani mogli swobodnie dotrzeć do chorych.

3.                  W czasie rekolekcji Kancelaria Parafialna nieczynna! A z racji spowiedzi rekolekcyjnej w dekanacie Kancelaria Parafialna będzie nadto nieczynna
w piątek.

4.                     Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc dla naszych Rodaków na Kresach Rzeczpospolitej.  

5.                    Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, nowy nr Miłujcie sięi pozostałe czasopisma dla dorosłych, młodzieży i dzieci.Są książki religijne m.in. Ewangelia 2018, kalendarze m.in. z racji 100-lecia odzyskania niepodległości, kolorowanki z naklejkami dla dzieci i in.Nabywamy świece adwentowe rozprowadzane przez Caritas po parafiach w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Są także świece ze światłowodem.

6.                 Planowane jest spotkanie Grupy Oliwkowej 20 stycznia 2018 r. Rozpoczęcie o g. 1800 Mszą św. a następnie spotkanie w GOK-u. Zapisy w zakrystii u ks. Karola do 6 stycznia, koszt 25 zł.

7.                  W czwartek po roratach zbiórka ministrantów ze szkoły podstawowej. W piątek o g. 1900 Msza św. o błogosławieństwa.

8.                 Młodzieńców z kl. 7 szkoły podstawowej oraz z 2 i 3 gimnazjum zapraszamy na Eucharystię z ich udziałem w środę 13 grudnia o g. 1700.  Szkolne Koło Caritas rozprowadza wigilijne sianko – ofiara przeznaczona jest pomoc koleżeńską np. zakup butów na wf, czy drugiego śniadania.

9.                 Z radością informujemy, że w naszej parafii 1 listopada br. zawiązała się pierwsza internetowa Róża Rodziców modlących się za dzieci. Tym bardziej raduje fakt, iż jest to oddolna inicjatywa rodziców, którzy z potrzeby serca postanowili powierzyć swoje dzieci pod opiekę Maryi. Zachęcamy Rodziców do tworzenia kolejnych Róż Żywego Różańca Rodziców, Modlących się za Dzieci – szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej a zapisy u ks. Karola.

10.              Zainteresowanych 11 stycznia 2018 r. koncertem kolęd Betlejem w Polsce odsyłamy do lektury ogłoszenia wywieszonego w gablotce parafialnej. W zakrystii można zapisywać się na zakup biletów.       

                   W PIĄTEK O GODZ. 1900  MSZA ŚW. O BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.                                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                           Proboszcz