OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ I ADWENTU (3 XII 2017 r.)

1.         W przyszłą niedzielę Mszą św. w sobotni wieczór 9 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził ks. prob. z Mieleszyna ks. mgr Mariusz Kubisiak.  

2.         Dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent — czas pobożnego, radosnego
i odpowiedzialnego przygotowywania się do uroczystości  Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do gorliwego  uczestniczenia w  Roratach, które będą odprawiane w dni powszednie adwentu o g. 1700. Prosimy, by dzieci uczestnicząc w roratach z lampionami  przynosiły kartkę z imieniem i nazwiskiem do losowania figury N.M.P. W sobotę niedzielna Msza św. wieczorem o godz. 1800.

3.         W piątek przeżywamy uroczystość N.M.P. Niepokalanie Poczętej. Msze św.
o godz. 800, 1100 i 1700 na której zostaną pobłogosławione medaliki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. W tym dniu nie ma rorat i nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dzieci przychodzą na Mszę św. piętnaście minut przed siedemnastą. Tak powinniśmy ułożyć zajęcia, by w tym dniu uczestniczyć we Mszy św.

4.          W ramach Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom i charytatywnej działalności parafii rozprowadzane są świece z Caritas naszej diecezji, które po Wieczerzy wigilijnej zanosimy na groby naszych bliskich. Uprzejmie prosimy, by Ci z Parafian, którzy mogą i chcą pomóc potrzebującym zechcieli włączyć się w działalność Parafialnego Punktu Charytatywnego. Datki na ten cel można składać do puszki św. Antoniego. Zwyczajem ubiegłorocznym chcemy przekazać nasz dar serca do Domu Ochrony Życia Poczętego.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 5.        Jest prasa katolicka wraz z Opiekunem(o Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego, o modlitwie do św. Józefa o dobrą żonę, dobrego męża, koncert Betlejem w Kaliszu, o tytce charytatywnej, zrozumieć wolność itp) pozostałe czasopisma dla dzieci, dla młodzieży Wzrastanie, i dla dorosłych. Jest nowy nr WPIS-u (o marszałku Józefie Piłsudskim, wyrośniesz – pomścisz! A teraz ucz się, ucz!, Szantażem i demagogią w Polskę, Kasia Kotula spakowała swój plecak do Nieba, „Wrogowie ludu” na Wyspach Sołowieckich, itp.) Są pozycje o tematyce religijnej.

6.        Z racji rorat Kancelaria Parafialna we wtorki, środy, czwartki będzie czynna do pół godziny po mszy św. lub dłużej, jeśli będą interesanci. W poniedziałek, piątek i sobotę kancelaria czynna jak dotychczas. W poniedziałek 4 grudnia Kancelaria Parafialna będzie nieczynna!

7.         W sobotę 9 grudnia w kaplicy św. Anny spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
o g. 830 - chłopcy z kl. 7SP i 2 gim., o g. 930 - chłopcy z kl. 3 gim., o g. 1030 - dziewczęta z kl. 3 gim.,
i o g. 1130 - dziewczęta z kl. 7SP i 2 gim. – kandydaci zabierają ze sobą Pismo święte.

8.     W narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w każdy trzeci piątek miesiąca będą modlitwy o dobrą żonę i o dobrego męża.                                                                                 

Dar Serca z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku

             Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich do wsparcia akcji Dar Serca (na wzór szlachetnej paczki). W tym roku pomagamy samotnym matkom wraz z dziećmi, którym pomocy udzielają siostry ze zgromadzenia Jezusa Miłosiernego w OdolanowieDom Ochrony Życia Poczętego zamieszkują matki w wieku od 14 do 23 roku życia. Przebywają tam aż do stabilizacji swej sytuacji życiowej. W tym roku dom zamieszkuje jedenaścioro mam i czternaścioro dzieci od poczęcia. Każda z tych dziewcząt ma bardzo smutną historię, która zmusiła ich do szukania pomocy u sióstr. Siostry starają się jak mogą otaczając je mądrą miłością, by dać im choć namiastkę prawdziwego domu. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, by w tym roku w szczególny sposób pomóc mieszkańcom Domu Ochrony Życia Poczętego. Każdy z nas może wziąć serce przyczepione do  ekranu przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej i zrobić paczkę dla osoby podanej na serduszku, bądź dokonać konkretnych zakupów dla Domu, zgodnie ze wskazówkami na sercu. Chcielibyśmy, by choć skromne paczki trafiły również do Mam, jako wyraz solidarności i życzliwego wsparcia. Paczki prosimy przynosić do 17 grudnia włącznie i zostawić przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej z przyklejonym papierowym sercem. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w ten dar serca!!!


     Proboszcz