OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXXIII OKRESU ZWYKŁEGO (19 XI 2017 r.)

1.     W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o g. 1000 zostanie odprawione nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem wraz z Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla. Uczestnicząc w tym nabożeństwie możemy, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust  zupełny. Po Mszy św. o g.1000 spotkanie z chętnymi na nauki przedmałżeńskie. Uczestniczący w naukach przedmałżeńskich uczestniczą najpierw we Mszy św. o g. 1000.

2.       W przyszłą środę na Mszy św. o g. 1800 spotkanie formacyjne z dziewczętami, przygotowującymi się do sakramentu Bierzmowania z klas siódmych szkoły podstawowej oraz z klas drugich i trzecich z gimnazjum. W sobotę zaś 25 XI spotkania formacyjne z kandydatami do Bierzmowania: o g. 815 młodzieńcy kl. trzecia, a o g. 915 dziewczęta kl. trzecia z gimnazjum. O g. 1015 młodzieńcy z klasy 7 szkoły podstawowej i z drugiej  gimnazjum a o g. 1115 dziewczęta z klasy siódmej szkoły podstawowej i drugiej z gimnazjum. Uczestnicy spotkania przynoszą Pismo św.

3.        Do kancelarii parafialnej możemy zgłaszać za drogich naszemu sercu zmarłych na wypominki jednorazowe i całoroczne.

4.   Jest prasa katolicka: Opiekunz filmem o parafii cudu Eucharystycznego, czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są pozycje o tematyce religijnej m.in.  Modlitwy rodzinne, Modlitewnik św. Józefa  i  inne.

5.         W tym tygodniu nie ma Mszy św. rano we wtorek, środę i czwartek.

6.      W trosce o zdrowie informujemy o akcji profilaktycznej w nowym punkcie pobrań Diagnostyka w Opatówku. Akcja jest prowadzona we  współpracy z Kierownikiem Ośrodka Zdrowia przy ul. Kościelnej p. doktorem Bogdanem Pogorzelcem. Oferowane są badania bezpłatne lub z 50 % rabatem. Akcja trwa do końca roku. Więcej danych na afiszach w gablotce parafialnej. 

7.    Z racji rozpoczynającego się Roku Świętego Józefa w naszej diecezji w czwartek 23 listopada rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa. Bliżej treści obchodzenia Roku Świętego Józefa przybliży nam list Pasterza czytany w przyszłą niedzielę.         
                                                                                                                                                                                  Proboszcz