OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXXI OKRESU ZWYKŁEGO (5 XI 2017 r.)

1.        W sobotę 11 listopada obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Msze św. w tym dniu o godz. 800 i o g. 1100 w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy. Zwyczajem naszej wspólnoty opatóweckiej gromadzimy się na wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych oraz Koncercie Operetkowym w wykonaniu artystów poznańskich w piątek 10 listopada o g. 1900 w GOK-u.   

2.         W tym tygodniu wracamy do Mszy św. wieczorowych o g. 1800.

3.           W piątek o g. 2000 spotkanie małżeństw z ks. Karolem.

4.          W przyszłą niedzielę obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zachęcamy do włączenia się w akcję Gdzie Bóg płacze świat milczy – ty działaj. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone dla Kościoła prześladowanego na Bliskim Wschodzie. 

5.     Pamiętając o wskazaniu św. Ambrożego: O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po śmierci zgłaszamy do Kancelarii Parafialnej na wypominki całoroczne i jednorazowe.   

6.      W gablotce parafialnej wisi dyplom wdzięczności otrzymany dla parafii za akcję jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr. Proszę przeczytać ten dyplom, by przybliżyć sobie na co idzie dar naszego serca składany w tej akcji.

7.         Rozpoczęliśmy remont ostatniej części dachu na prawej nawie. Fundusz Kościelny działający w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał nam, jeśli zaakceptowany przez Urząd Konserwatorski plan zostanie wykonany właściwie, 58 000,00 zł. Kosztorys opiewa na 237 374,59 zł. Sprawę troski o dumę naszej parafii i opatóweckiej ziemi czyli o świątynię wybudowaną przez ks. prał. dr A. Marczewskiego i mieszkańców tej ziemi, Waszych Praojców, powierzam Waszej miłości Boga i Kościoła. Pamiętajmy o przykazaniu kościelnym, które mówi, że wierni powinni troszczyć się o sprawy Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie się w troskę o naszą świątynię – byłoby dobrze, aby ofiary składane wg możliwości każdego z nas wpłacać na konto parafialne w naszym opatóweckim banku.                                                                                                                                                                                                               Proboszcz