OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIX OKRESU ZWYKŁEGO (22 X 2017 r.)

1.         Szczególnie zapraszamy dziś na różaniec i Mszę św. o g. 1700 w czasie której J.E. ks. bp Łukasz Buzun udzieli 57 osobowej grupie naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Dla nas jest to okazja, by zastanowić się nad rolą tego sakramentu w naszym życiu i zrobić rachunek z dawania świadectwa Chrystusowi w codzienności życia.

2.        W tym tygodniu w szczególny sposób modlimy się w intencji misji. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na działalność misyjną Kościoła.

3.        Pamiętając o słowach św. Hieronima wypowiedziane po śmierci Matki: Ubolewamy nad tym, że od nas odeszła, ale cieszymy się, żeśmy ją mogli mieć, i dziękujemy Bogu, że nadal jest blisko nas oraz o słowach H. Sienkiewicza: Śmierć jest bezsilną wobec kochania, które idzie za grób; może drogą duszę zabrać, ale nie może nam zabronić jej kochaćmożemy za Drogich naszemu sercu Zmarłych zgłaszać do kancelarii parafialnej na wypominki jednorazowe i całoroczne, spełniając także w ten sposób wskazanie św. Ambrożego: O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po śmierci.       

4.        Jest prasa katolicka: wraz z Opiekunem inne czasopisma m.in. Misje dzisiaj,  Miłujcie się (Uratowana rodzina, Fatima i cud nad Wisłą, Owoce czystości przedmałżeńskiej, itp.). Dla dzieci Tęcza, Anioł Stróż z płytą, Świat misji. Dla młodzieży Wzrastanie i Mały Gość Niedzielny z drugą częścią CD Quo vadis. 
Są błogosławieństwa na wiele okazji Błogosławiony znaczy szczęśliwy.

4.        W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 1000 modlimy się za ś. p. ks. kan. Tadeusza Sobczaka z racji Imienin.  

5.    Prosimy, by małżeństwa chcący pogłębić swoją wiarę, znajomość Pisma św. zgłaszały się do ks. Karola.

6.    W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej spotkanie modlitewne Grupy O. Pio, która w piątek prowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej za Zmarłych a szczególnie za oczyszczających się w czyśćcu.

7.     W sobotę o g. 900 zebranie ministrantów i kandydatów na ministrantów ze szkoły podstawowej z ks. Karolem.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Proboszcz