OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVIII OKRESU ZWYKŁEGO (15 X 2017 r.)

1.       W przyszłą niedzielą rozpoczynamy 21 Tydzień Modlitw za Misje Katolickie— hasłem są słowa „Idźcie i głoście". Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane za tydzień do puszek na działalność misyjną Kościoła.

2.       16 października z racji 39 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu różaniec ofiarujemy w intencji parafii, byśmy tak jak tego uczył św. Jana Paweł II wiernie trwali przy Chrystusie i Kościele.

3.     18 października w święto św. Łukasza Ewangelisty różaniec ofiarujemy w intencji pracowników lecznictwa.

4.        19 października w 33 rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki ( 19  X 1984 r.) prośmy za Jego wstawiennictwem o pomyślność dla Ojczyzny oraz  o szybką Jego kanonizację – w tej intencji ofiarujemy różaniec. 

5.      Jest prasa katolicka: wraz z Opiekuneminne czasopisma m.in. Misje dzisiaj,  Miłujcie się (Uratowana rodzina, Fatima i cud nad Wisłą, Owoce czystości przedmałżeńskiej, itp.). Dla dzieci Tęcza, Anioł Stróż z płytą, Świat misji. Dla młodzieży Wzrastanie i Mały Gość Niedzielny z drugą częścią CD Quo vadis.  
Są jeszcze kalendarze diecezjalne oraz błogosławieństwa na wiele okazji Błogosławiony znaczy szczęśliwy.

4.   W przyszłą sobotę próba liturgiczna dla kandydatów ubiegłorocznych absolwentów gimnazjum do sakramentu Bierzmowania o g. 800 a następnie spowiedź święta. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę 22 X przez ks. bpa Łukasza Buzuna o g.1630.    

5.      W gablotce parafialnej wisi informacja o badaniu wzroku i pomiarze ciśnienia śródgałkowego w związku z profilaktyką jaskry i zaćmy. Warto skorzystać z tego badania.

6.     W poniedziałek i sobotę Kancelaria Parafialna nieczynna.

7.  W czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie z organizatorami Grupy Oliwkowej.  

8.   Prosimy, by małżeństwa chcący pogłębić swoją wiarę, znajomość Pisma św. zgłaszały się do ks. Karola.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Proboszcz