OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVI OKRESU ZWYKŁEGO (1 X 2017 r.)

1.       Dziś w niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie z wyjątkiem soboty różaniec o godz. 1700. Zaraz po nabożeństwie Msza św.
W sobotę różaniec o g. 1800, a w niedzielę o godz. 1630, tj. pół godziny przed Mszą św. Prosimy, by uczestniczący w niedzielę we Mszy św. wieczorowej zechcieli zaczynać Eucharystię od udziału w modlitwie różańcowej. Uczyńmy wszystko, by zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli gorliwie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Z racji nabożeństwa różańcowego kancelaria parafialna w poniedziałek, piątek i sobotę jest czynna tak jak dotychczas tj. o g. 900 a w pozostałe dni tygodnia tj. we wtorek, środę i czwartek po mszy św. Różaniec prowadzą: w poniedziałki gimnazjum, we wtorki kl. 6 i 7, w środy kl. 4 i 5, w czwartki schola i ministranci, w piątki klasy od O do 3 wraz z rodzicami a w soboty i niedziele na przemian Żywy Różaniec, Grupa O. Pio, Grupa Oliwkowa, chór. Tylko dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym a nie ktokolwiek inny otrzymają 2 października książeczkę Hiacynta, Franciszek, Łucja i inni, którzy ukochali Maryję, do której będą wklejać każdego dnia otrzymane naklejki.
Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w różańcu w kościele prosimy, by rodzinnie odmówili chociażby jedną  tajemnicę różańca jako modlitwę na zakończenie dnia. W szczególniejszy sposób przeżyjmy dzień sobotni 7 października ogólnopolskiej modlitwy różańcowej wokół granic naszej Ojczyzny.

2.            W przyszłą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Z tego tytułu w przyszłą niedzielę, tak jak co roku, będzie zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny. Gorącym sercem wesprzyjmy to piękne dzieło. Taca zaś przeznaczona jest na Świętopietrze.

3.            Jest prasa katolicka: nowy nr Opiekuna, Miłujcie się, WPiS i pozostałe czasopisma, a dla dzieci Anioł Stróż, Tęcza, Świat misji i Wzrastanie dla młodzieżya także kalendarze diecezjalne.

4.            W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św. i   czasie Mszy św. a po południu od godz. 1600. 

5.     Bóg zapłać za ofiary składane na pomoc dla Meksyku, który został doświadczony trzęsieniem ziemi.                                                                                                                  Proboszcz