OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIII OKRESU ZWYKŁEGO (10 IX 2017 r.)

1.      Z dniem 15 września br. decyzją ks. bpa Edwarda Janiaka ks. Mariusz zostaje proboszczem w parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Mieleszynie. Dziękując ks. Mariuszowi za gorliwą i ofiarną pracę w naszej wspólnocie parafialnej życzymy Mu Bożego błogosławieństwa na samodzielnej już placówce proboszczowskiej. Uroczyście pożegnamy ks. Mariusza w środę 13 IX o godz. 1800, ofiarując w Jego intencji nabożeństwo Różańca Fatimskiego – zapraszamy do wspólnoty modlitwy. Rozpoczęcie samodzielnej pracy jako proboszcza wiąże się z wieloma wydatkami. Będziemy mogli okazać pomoc ks. Mariuszowi, wyrażając Mu wdzięczność za Jego serce przez złożenie ofiar na tacę. Nie ma Mszy św. rano.  

2.     W czwartek 14 września o g. 1800 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. na CMENTARZU GRZEBALNYM za drogich naszemu sercu ZmarłychUbolewamy nad tym, że od nas odeszli, ale radujemy się, żeśmy mogli ich mieć, i dziękujemy Bogu, że nadal są blisko nas. Można zgłaszać na wypominki jednorazowe. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na remont kaplicy. W tym dniu Kancelaria Parafialna nieczynna.

3.       Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie w środę 13 września nie będzie zajęć sportowych dla dzieci i starszych ministrantów na hali sportowej.

4.   Jest prasa katolicka: Opiekun, i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy, szczególnie zwróćmy uwagę na czasopisma dla dzieci: Anioł Stróż, Tęcza. Mały Gość Niedzielny jest z filmem Quo vadis. Są książki o tematyce religijnej m.in. kalendarze diecezjalne na Nowy 2018 Rok oraz dwie pozycje Wszystko o Matce Bożej
i Wszystko o objawieniach z Fatimy. 

5.     W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tym tygodniu dzieci klas trzecich oddają p. Katechetce zeszyty z naklejkami, które w minionym roku co niedzielę otrzymywały w kościele.   

6.      W przyszłą sobotę 16 IX o g. 830 spotkanie młodzieńców - kandydatów do sakramentu Bierzmowania klas drugich i trzecich gimnazjum a o godz. 1000 dziewcząt klas drugich i trzecich gimnazjum. O g. 1100 spotkaniemłodzieży klas siódmych szkoły podstawowej. Młodzież na spotkanie oczekuje przy kościele.

7.         Po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie z rodzicami klas trzecich i oddanie deklaracji zgłoszeniowej dziecka do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Proboszcz