OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXI OKRESU ZWYKŁEGO (27 VIII 2017 r.)

1.  Z racji Dożynek Gminno-Parafialnych serdecznie zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o godz. 1500 na placu przy Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka.

2.    Z racji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej módlmy się o pokój i za poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych w obozach koncentracyjnych i łagrach sowieckich. W tej intencji będziemy się także modlić wspólnie w czwartek 31 sierpnia w czasie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. 

3.     W Pierwszy piątek miesiąca 1 września Msze św. o godz. 700 i 1700. Spowiedź przed i w czasie Mszy św. a dla dzieci od g. 1600. Prosimy, by dzieci i młodzież spowiedzią i komunią pierwszopiątkową rozpoczęła nowy rok szkolno-katechetyczny.

4.     Jest prasa katolicka: Opiekun a w nim piękny akcent naszej opatóweckiej pielgrzymki i pozostałe czasopisma i książki o tematyce religijnej m.in. Biblia. Historie odważnych kobiet., Święty Charbel przyjaciel Boga i ludzi, Biblia. Historie odważnych mężczyzn.     

6.    W gablotce parafialnej jest afisz informujący o warsztatach fundacji Mocni Miłością, która przygotowuje wolontariuszy do opieki nad osobami przewlekle chorymi. Szkolenie jest bezpłatne. Prosimy, by chętni do takiej posługi zainteresowali się tą propozycją.

7.     W sobotę 2 września VII Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach k. Kalisza Od Józefa do Karmelu. Zbiórka i zapisy uczestników  w sanktuarium św. Józefa o g. 930. Dzieci idą z rodzicami lub opiekunami. Zachęcamy, by dzieci i młodzież z naszej parafii uczestniczyła w tej pielgrzymce. Więcej danych na afiszu i informatorach wyłożonych przy figurze św. Antoniego.                                                                                                                                                                                                                                Proboszcz