OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XX OKRESU ZWYKŁEGO (20 VIII 2017 r.)

1.     W sobotę 26 sierpnia urocz. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze św.: w przeddzień o g. 1800 a w dzień uroczystości o g. 800, 1100 i 1800. Na mszę św. o g. 1100 zapraszamy wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki Grupy Oliwkowej do Częstochowy i jej Przyjaciół i Dobroczyńców. Dziękując Maryi za opiekę w czasie pielgrzymowania prośmy Ją o opiekę na przyszły już rok.       

2.        Jest prasa katolicka: Opiekun, Miłujcie się i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy. Są książki o tematyce religijnej i patriotycznej m.in. wydanie pamiątkowe Pielgrzymka Franciszka do  Polski. Światowe Dni Młodzieży 2016oraz Z depresji do wiary, dla dzieci z serii Kocham Polskę.   

3.     Fundacja Mocni Miłością, działająca przy parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu organizuje Kurs dla Wolontariuszy którego celem jest nabycie umiejętności opieki nad osobami obłożnie chorymi i włączenie się w działania prowadzone przez Fundację na rzecz chorych. Zakres szkolenia obejmuje wykłady i zajęcia praktyczne w formie warsztatu. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby dorosłe i młodzież od 16 roku życia za zgodą rodziców. Szkolenie jest bezpłatne, liczba uczestników ograniczona, Zgłoszenia są przyjmowane do 10 września. Więcej danych w gablotce parafialnej.      

4.   W piątek po Mszy św. wieczorowej Grupa O. Pio poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                                                                                                                                 Proboszcz