OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XIX OKRESU ZWYKŁEGO (13 VIII 2017 r.)

1.     We wtorek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św.: w przeddzień tj. w poniedziałek o g. 1800a w dzień uroczystościo g. 800, 1000, 1200 i 1700. W naszej Ojczyźnie jest to także święto oręża polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. W czasie Mszy św. o g. 1000 będziemy się modlić za Ojczyznę i za Poległych w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 r. Błogosławieństwo zbóż, owoców i kwiatów po każdej Mszy św. Około g. 1800 powrót pielgrzymki do Opatówka – wyjdźmy z kwiatami na powitanie.    

2.     Jest prasa katolicka: Opiekun, Miłujcie się i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy. Są książki o tematyce religijnej i patriotycznej m.in. w rocznicę ŚDM Pielgrzymka Franciszka do  Polski. Światowe Dni Młodzieży 2016, Z depresji do wiary, Cud nad Wisłą.    

3.  Tegoroczne Dożynki Parafialne będą złączone z Dożynkami Gminnymi i odbędą się w Opatówku 27 sierpnia. W duchu wdzięczności Bogu przygotujmy wieńce dożynkowe.                                                                                                                                                                                                                         Proboszcz