OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVII OKRESU ZWYKŁEGO (30 VII 2017 r.)

1.         We wtorek 1 VIII przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych Powstańcach i prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących. W tych intencjach modlimy się w czwartek w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.  

2.         W przyszłą niedzielę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Iwanowicach.

3.         Zapisy do udziału w Pieszej pielgrzymce do Częstochowy w Grupie Oliwkowej w czasie otwarcia kancelarii parafialnej. Ostatni dzień zapisów w sobotę 5 sierpnia. Na trasie pielgrzymki spotykamy się z wielkimi przejawami życzliwości – dziękując tym ludziom zostawmy Im jakąś pamiątkę: dobrą książkę religijną,  widokówkę kościoła  itp. Idący pierwszy raz niech się nie lękają o noclegi.

4.        W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się w intencji Grupy Oliwkowej, jej Przyjaciół i Darczyńców oraz Pomagających w organizowaniu Pielgrzymki. Do skrzynki przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej można składać intencje do pielgrzymkowej wspólnoty modlitwy. 

5.         W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 700 i  o g. 1700. Spowiedź rano przed i w czasie Mszy św. a po południu od godz. 1600. W czwartek rano nie ma Mszy św.

6.        Jest do nabycia prasa katolicka m.in. nasze Opiekun, dwumiesięcznik Miłujcie się, nowy nr WPIS-u wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii także dla dzieci: Tęcza, Anioł Stróż(wakacyjny nr), a dla młodzieży Wzrastanie, Mały Gość Niedzielny. Są książki o tematyce religijnej m.in. Ojciec Klimuszko, Kiedy rozwód nie wchodzi w grę a dla dzieci Bajkowe biografie lub z serii Kocham Polskę np. o Powstaniu Warszawskim itp.                                                                                                                                                                                                                                                                   Proboszcz