GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 7 V 2017 r. )

1.      Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach majowych zarówno w świątyni jak i przy figurach przydrożnych. Nasz udział w nabożeństwach majowych, jeśli da się pogodzić z obowiązkami stanu, świadczy także o naszej miłości do Boga, Maryi i Ojczyzny.

2.          Czwarta niedziela Wielkanocna nazywa się Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z tego tytułu przez cały tydzień 30 minut przed Mszą św. wieczorową będziemy adorować Chrystusa, wystawionego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, modląc się o powołania szczególnie z naszej parafii. Bardzo prosimy Parafian o gorliwe włączenie się w tę modlitwę. W przyszłą niedzielę wesprzemy nasze seminarium duchowne w Kaliszu, składając ofiary na tacę.

3.          W poniedziałek przeżywamy w liturgii uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski – za jego wstawiennictwem prośmy Boga o pomyślność dla naszej Ojczyzny.     

4.          W czwartek 11 maja na nabożeństwo majowe zapraszamy dzieci a na spotkanie  rodziców dzieci komunii św. rocznicowej.

5.          W piątek 12 maja o g. 1630 pierwsza próba dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. Zbiórka dzieci o g. 1625. W razie choroby dziecka w spotkaniu uczestniczy ktoś z rodziców.          

6.          W sobotę 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo różańca fatimskiego po  Mszy św. wieczorowej na które serdecznie zapraszamy.

7.           W niedzielę 14 maja będziemy gościli p. Zbigniewa Branacha, autora wielu książek wśród których są m.in. o nieznanych kulisach zamachu na św. Jana Pawła II oraz Zlecenie na Popiełuszkę.   

8.             Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Niedzieli, WPIS-u, Apostolstwa Chorych.Dla dzieci: Tęcza, Ola i Jaś, Anioł Stróż. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Są książki o tematyce religijnej, a dla dzieci makieta do samodzielnego złożenia o objawieniach Maryi w Fatimie i książki z serii Kocham Polskę.                                                                                                                                                                                  proboszcz