OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 19 III 2017 r. )

1.     Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W czwartki zapraszamy na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego w czasie którego szczególniej modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne.

2.  W sobotę 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w przeddzień, w piątek wieczorem po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którą ofiarujemy w intencji tegorocznych rekolekcji w parafii, prosząc o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców parafii na ten święty czas łaski i przemiany życia. W dzień uroczystości Msze św. o godz. 800 i 1100. Na mszy św. o g. 1100 dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. zostaną oddane i same się oddają pod opiekę Matki Bożej a dzieci rocznicowe (klasy czwarte) ponowią swój akt oddania.

3.  W przyszłą sobotę 25 marca niedzielną Mszą św. w sobotni wieczór rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będzie prowadził sercanin, znany nam już o. Paweł Kubik z Marianówki na Ukrainie. Uczyńmy wszystko, by jak najlepiej wykorzystać ten czas łaski.
W przyszłą niedzielę 26 III po Mszy św. o g. 1200 nauka stanowa dla mężczyzn.

4.   Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Niedzieli,  WPIS-u, Miłujcie się, Misje dzisiaj, Apostolstwa Chorych.Dla dzieci: Tęcza, Anioł Stróż, Ola i Jaśa dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Są interesujące książki m.in.: Józef, który prowadzi do Boga, Święty Szarbel przyjaciel Boga i ludzi, 6 zaskakujących pragnień dzieci, dla dzieci Wydarzenia Wielkiego Tygodnia, Biblia. Historie odważnych mężczyzn i Biblia. Historie odważnych kobiet. Jest film o bł. Karolinie Kózkównie.

5.       Pielgrzymów Grupy Oliwkowej, którzy w piątek 24 marca poprowadzą Drogę Krzyżową prosimy, by zabrali ze sobą pielgrzymie chusty. Do wszystkich zaś pątników Grupy Oliwkowej, którzy uczestniczyli a także w inny sposób byli związania na przestrzeni 15 lat z pielgrzymowaniem na Jasną Górę prosimy o przekazanie ks. Mariuszowi zdjęć z tego okresu wraz z ich opisem do końca marca b.r. – chcemy stworzyć album pamiątkę tego pielgrzymowania. Zdjęcia oczywiście zostaną zwrócone właścicielom.

6.    Prosimy wiernych, by zechcieli przekazać swój 1 % podatku na  cel działalności Caritas naszej diecezji.

7.     W poniedziałek i w piątek kancelaria parafialna nieczynna.

8.    W czwartek 23 marca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1730 a więc pół godziny przed Mszą św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie modlitewne Grupy  św. o. Pio.

9.     W sobotę 25 marca zapraszamy na g. 1730 a więc pół godziny przed Mszą św. na różaniec w intencji Ojczyzny a po Mszy św. na Krąg Biblijny.

10.   Na 8 kwietnia planowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli Poznańskiej. Koszt 40 zł. Wyjazd o g. 1600. Zapisy w zakrystii lub u ks. Jacka do 5 kwietnia – zapraszamy.                                                                                                                                                                                     proboszcz