OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 5 III 2017 r. )

1.        Chrystus Cierpiący czeka na naszą miłość w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Uczyńmy wszystko, by Jezus nie musiał powtórzyć z Ogrójca wobec nas dorosłych, młodzieży i dzieci pełnego bólu pytania: czy nie mogliście choć jednej godziny czuwać ze Mną?W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

2.     II niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie już jest dniem, w którym we wszystkich świątyniach naszego kraju zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Za składane w przyszłą niedzielę do puszek na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać. Wspomagamy także misje czytając  czasopisma o tematyce misyjnej.

3.     Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Niedzieli,  WPIS-u, Miłujcie się, Misje dzisiaj, Apostolstwa Chorych,, Dla dzieci Tęcza, Anioł Stróż, Ola i Jaśa dla młodzieży Mały Gość Niedzielny. Są interesujące książki o tematyce religijnej.

4.    W gablotce parafialnej są podane terminy o seansach filmowych w Kaliszu filmu o bł. Karolinie Kózkównie – prosimy, by młodzież, dorośli skorzystali z tej szansy.

5.     W środę 8 marca zapraszamy Panie na Mszę św. w Ich intencji o g. 1800. W tym tygodniu nie ma Mszy św. rano w piątek.

6.       Przy figurze św. Antoniego są folderki o rekolekcjach ignacjańskich u OO. jezuitów w Kaliszu, informacja jak pomóc chrześcijanom w Ziemi Świetej, informacje o filmie Zerwany Kłos oraz informacja o odpisie podatkowym na fundację Mocni Miłością. W książeczce kolędowej jest informacja o działalności Caritas naszej diecezji, która jest prowadzona z jednoprocentowego odpisu podatku na Caritas diecezji kaliskiej. Prosimy wiernych, by zechcieli przekazać swój 1 % podatku właśnie na Caritas naszej diecezji.                                                               proboszcz