OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA (25 XII 2016 r.)

1.            W poniedziałek 26 grudnia święto pierwszego męczennika za wiarę
w Chrystusa św. Szczepana
. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200. Nie ma Mszy św. wieczorem. W piątek w liturgii przeżywamy święto Najświętszej Rodziny na wzór której kształtujmy nasze rodziny, by Bogiem były silne i wierne tradycji przodków.

2.        W sobotę 31 grudnia nie ma Mszy św. rano a na zakończenieRoku Cywilnego 2016nabożeństwo przebłagalno - dziękczynne o godz. 1700 a następnie Msza św. z uroczystościŚwiętej Bożej Rodzicielki z przeproszeniem za grzechy, z prośbą
o Boże błogosławieństwo na Nowy 2017 Rok.

3.        W niedzielę 1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. tak jak w niedzielę. Po zabawach sylwestrowych rozpocznijmy z Bogiem Nowy 2017 Rok tym bardziej, że jest to jednocześnie pierwsza niedziela w tym roku. W przyszłą niedzielę a więc 1 stycznia 2017 r. po Mszy św. o g. 1200 krótkie zebranie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

4.        Grupa Oliwkowa zaprasza na 21 stycznia 2017 r., g. 1900 na spotkanie noworoczno-opłatkowe do GOK-u. Zapisy w zakrystii, koszt 25 zł.

5.         SerdeczneBóg zapłać Wszystkim, którzy tak pięknie udekorowali świątynię na uroczystość Bożego Narodzenia. Za dar choinek dziękujemy p. Stanisławowi Janiakowi z Cieni Pierwszej i pp. Dybiochom z Józefowa.

6.        Drogim naszemu sercu Gościom i Parafianom składamy serdeczne życzenia świąteczne: niech Boże błogosławieństwo płynące z Betlejemskiej Groty wypełnia nasze serca i rozlewa się na otoczenie, które współtworzymy, byśmy idąc pięknie przez życie mądrze wybierali, czyniąc wszystko wzorem naszych praojców w wierze na większą chwałę Bożą i nasz pożytek doczesny i wieczny. Dlatego wspólnie wołamy, śpiewając: Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą w dobrych radach, w dobrym bycie. Wspieraj jej siłę swą siłą. Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami. A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami.

7.        We wtorek 27 XII rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie prosimy, by jeśli kolęda jest od rana przyjeżdżać po księży na godz. 830. Zachowujemy dotychczasowy porządek kolędy. Uczniowie przygotowują zeszyty z religii z wpisem Katechety. Za tworzenie w czasie kolędy radosnej atmosfery modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary składane przy tej okazji w części przeznaczonej, zgodnie z przepisami prawa kościelnego, na kościół  zostaną zainwestowane w prace na cmentarzu grzebalnym. Pamiątką kolędy dla rodziny jest książeczka  Idźcie i głoście. 25 lat Diecezji Kaliskiej z dodatkiem o Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu. W czasie kolędy kancelaria parafialna nieczynna. Msze św. w dzień powszedni są odprawiane rano. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o g. 1800. W sobotę wieczorem niedzielna Msza św. o g. 1800. Pilne sprawy kancelaryjne załatwiamy danego dnia po Mszy św.

8.        W czasie wizyty duszpasterskiej czytamy fragment Listu do filipian, rodz. 2 od wiersza 12 do 16:

12 A przeto, umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej teraz, gdy mnie nie ma. 13 Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą. 14 Czyńcie wszystko bez szemrań i powątpiewań, 15 abyście się stali bez zarzutu i bez winy jako nienaganne dzieci Boże pośród narodu zepsutego i przewrotnego. Między nimi jawicie się jako źródła światła w świecie. 16 Trzymajcie się mocno Słowa Życia, abym mógł być dumny w dniu Chrystusa, że nie na próżno biegłem i nie na próżno się trudziłem.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

Wtorek 27 grudnia od godz. 830:

Cienia Druga: dwóch księży

Cienia Trzecia: jeden ksiądz

Środa 28 grudnia od godz. 830:

Józefów: dwóch księży

Szulec: jeden ksiądz, który zakończy kolędę o g. 1200 obiadem
i pójdzie na pogrzeb a księża skończywszy kolędę na Józefowie wejdą na Szulec od strony Józefowa i dokończą wizytę duszpasterską.

Czwartek 29 grudnia od godz. 830:

Borów: trzech księży

Piątek 30 grudnia od godz. 830:

Michałów Trzeci, począwszy od p. Czerniewiczów a po jego skończeniu Michałów Czwarty, począwszy od p. Jakubczaków: jeden ksiądz

Michałów Drugi: jeden ksiądz

Cienia Pierwsza: jeden ksiądz

Sobota 31 grudnia od godz. 830:

ul. Szkolna, począwszy od nr 2 i blok nr 10: jeden ksiądz

Cienia Folwark: jeden ksiądz