OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ II ADWENTU (4 XII 2016 r.)

1.              Uczyńmy wszystko, współpracując z łaską Bożą, by rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe pogłębiły w naszym życiu i tych za których jesteśmy odpowiedzialni przyjaźń z Chrystusem, pomagając w radosnym przeżyciu uroczystości Bożego Narodzenia. Spowiedź rekolekcyjna, która powinna nam pomóc w pracy nad doskonaleniem swej osobowości w wymiarze religijno – moralnym w poniedziałek. Rozpoczęcie spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie kazania nie będzie spowiedzi. Uprzejmie prosimy, by nie odkładać spowiedzi na koniec adwentu.

2.            W zakrystii zgłaszamy adresy chorych, których kapłani odwiedzą z Panem Jezusem w poniedziałek po południu od g. 1430, a we wtorek przed południem od g. 1000, a po południu od g. 1430.  Prosimy o pomoc kierujących pojazdami, by kapłani mogli swobodnie dotrzeć do chorych.

3.            W czasie rekolekcji Kancelaria Parafialna nieczynna!

4.       W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – uczyńmy wszystko, by w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. Msze św. w przeddzień wieczorem o godz. 1700 a w dzień uroczystości o godz. 800, 1100 i 1700. Na Mszy św. o godz. 1700 pobłogosławienie dzieciom przygotowującym się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. medalików.Prosimy, by dzieci przyszły do świątyni na g. 1645 i miały z sobą różańce z racji Nabożeństwa do  Miłosierdzia Bożego.

5.                Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc dla naszych Rodaków na Kresach Rzeczpospolitej.

6.    Jest do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekuna, Misyjnych dróg z dodatkiem dla najmłodszych i pozostałe czasopisma dla dorosłych, młodzieży, a dla dzieci Ola i Jaś.Są książki religijne m.in. Ewangelia 2017, Prymas w Stoczku, kalendarz zdzierany na stulecie objawień w Fatimie, kolorowanki z naklejkami dla dzieci i in.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Proboszcz

Plan rekolekcji adwentowych

 

w parafii N.S.P.J. w Opatówku

4  –  6 XII 2016 r.

3 grudnia 2016r. (sobota wieczór)

godz. 1800   Msza św. niedzielna w sobotni wieczór z  nauką rozpoczynającą rekolekcje           

4 grudnia: II Niedziela Adwentu

godz.   800  Msza św.  z nauką

godz. 1000  Msza św.  z nauką.   Po Mszy św. nauka dla młodzieży

godz. 1200   Msza św. z nauką dla dzieci. Po Mszy św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klas II, III i IV szkoły podstawowej

godz. 1700   Msza św.  z nauką ogólną

5 grudnia: Poniedziałek  — dzień spowiedzi adwentowej

Spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed każdą Mszą św. i trwa do kazania. jeśli zajdzie potrzeba to spowiedź także po kazaniu

godz.   900    Msza św.  z nauką 

godz. 1200  —  Msza św. z nauką

godz. 1630    Msza św. dla dzieci: Roraty

godz. 1800    Msza św. z nauką.

godz. 2000  —  Msza św. z nauką                  

 

6 grudnia: Wtorek  —  Zakończenie rekolekcji adwentowych

godz.   900    –   Msza św. dla ludzi cierpiących i w jesieni życia   

godz.   1200     Msza św. z nauką

godz. 1630     –  Msza św. dla dzieci: Roraty

godz. 1800     –  Msza św.  z nauką 

godz. 2000        Msza św. na zakończenie rekolekcji

 

Do Chorych kapłani udadzą się w poniedziałek od g. 1430. 

A we wtorekod godz. 1000, a po południu od godz. 1430  –  adresy chorych proszę zgłaszać do zakrystii.