OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ PIERWSZĄ ADWENTU (27 XI 2016 r.)

1.        Przeżyjmy czas Adwentu, którym dziś rozpoczęliśmy nowy rok kościelny w duchu radosnego i pobożnego przygotowania się na uroczystość Bożego Narodzenia. Podejmijmy pracę nad swym charakterem w wymiarze religijno–moralnym, aby bardziej zbliżyć się do Boga, który jako Dziecię przyszedł do nas.  W tym duchu rozpoczynamy w przyszłą niedzielę Mszą św. w sobotni wieczór rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Rafał Kowalski, proboszcz parafii pw. św. Rocha w Górznie. Po mszy św. o g. 1000 spotkanie młodzieży z O. Rekolekcjonistą, a po mszy św. o g. 1200 z rodzicami dzieci klas drugich, trzecich tj. z  rodzicami kandydatów do I-szej Komunii św. i z rodzicami dzieci Komunii św. rocznicowej. W intencji owocnych rekolekcji zachęcamy do uczestnictwa  w czwartkowym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich do gorliwego  uczestniczenia w Roratach, które  akcentują rolę czuwania w życiu chrześcijanina. Ważne jest także otwarcie się na potrzeby bliźnich – dlatego to w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom nabywamy świece, które po Wieczerzy Wigilijnej zanosimy na groby naszych Bliskich. Do puszki św. Antoniego składamy ofiary na działalność parafialnego punktu charytatywnego.

2.         Roraty ze względu na dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 1700nie ma Mszy św. o g. 1800. Dzieci na roraty przychodzą  z lampionami i przynoszą losy ze swoim imieniem i nazwiskiem.  Prosimy o zaangażowanie w tę modlitwę dorosłych, by dzieci  nie były osamotnione. Zachęcamy młodzież, by w duchu odpowiedzialności za kształt swego sumienia gorliwie uczestniczyła w roratach. W sobotę niedzielna Msza św. wieczorem o godz. 1800.    

3.       Z racji rorat, z wyjątkiem poniedziałku, piątku i soboty, kiedy Kancelaria Parafialna jest czynna o g. 900, w pozostałe dni tygodnia Kancelaria będzie czynna pół godziny przed Mszą św. i na indywidualne życzenie Wiernych po roratach.

4.        W tym tygodniu 2 grudnia I-szy Piątek miesiąca. Msze św. o godz.700i roraty o godz.1700. Spowiedź rano przed i w czasie Mszy św., a po południu od godz.1600. 

5.       Jest prasa katolicka wraz z Opiekunem i inne czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są pozycje o tematyce religijnej m.in. Śmierć nie istnieje. Spotkania kardiologa z niewytłumaczalnym i dowody na życie po życiu, Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2017, dla dzieci Zabawa z magnesami. Boże Narodzenie i inne.

6.         Dziś po Mszy św. o g. 1000 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie. W przyszłą niedzielę wspomożemy naszych Rodaków na Wschodzie (na byłych ziemiach Rzeczypospolitej), składając na ten cel ofiary do puszek.

7.        Na 25 rocznicę powstania Radia Maryja 3 grudnia planowana jest pielgrzymka do Torunia. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii, potrzebny pesel. Jedziemy z Kuczewolą – odpowiedzialną za tę pielgrzymkę jest p. Maria Dziedzic, prowadząca w naszej parafii Koło Radia Maryja.

8.         Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich do wsparcia akcji Dar Serca (na wzór szlachetnej paczki). W tym roku pomagamy samotnym matkom wraz z dziećmi, którym pomocy udzielają siostry ze zgromadzenia Jezusa Miłosiernego w Odolanowie. Dom Ochrony Życia Poczętego zamieszkują matki w wieku od 14 do 23 roku życia. Przebywają tam aż do stabilizacji swej sytuacji życiowej. W tym roku dom zamieszkuje jedenaścioro mam i czternaścioro dzieci od poczęcia. Każda z tych dziewcząt ma bardzo smutną historię, która zmusiła ich do szukania pomocy u sióstr. Siostry starają się jak mogą otaczając je mądrą miłością, by dać im choć namiastkę prawdziwego domu. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, by w tym roku w szczególny sposób pomóc mieszkańcom Domu Ochrony Życia Poczętego. Każdy z nas może wziąć serce przyczepione do białego ekranu przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej i zrobić paczkę dla osoby podanej na serduszku, bądź dokonać konkretnych zakupów zgodnie ze wskazówkami na sercu. Chcielibyśmy, by choć skromne paczki trafiły również do mam, jako wyraz solidarności i życzliwego wsparcia. Paczki prosimy przynosić do 11 grudnia włącznie i zostawić przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej z przyklejonym papierowym sercem. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w ten ar serca. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie finansowe zbiórki na USG dla szpitala w Ugandzie, prowadzonego przez o. Johna Bashoborę – na ten cel przekazaliśmy kwotę  2061,01 zł.

W poniedziałek Kancelaria Parafialna nieczynna!!!

Proboszcz

Plan rekolekcji adwentowych

w parafii N.S.P.J. w Opatówku

4  –  6 XII 2016 r.

3 grudnia 2016r. (sobota wieczór)

godz. 1800   Msza św. niedzielna w sobotni wieczór z  nauką rozpoczynającą rekolekcje           

4 grudnia: II Niedziela Adwentu

godz.   800  Msza św.  z nauką

godz. 1000  Msza św.  z nauką.   Po Mszy św. nauka dla młodzieży

godz. 1200   Msza św. z nauką dla dzieci. Po Mszy św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klas II, III i IV szkoły podstawowej

godz. 1700   Msza św.  z nauką ogólną

5 grudnia: Poniedziałek  — dzień spowiedzi adwentowej

Spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed każdą Mszą św.
i trwa do kazania. jeśli zajdzie potrzeba to spowiedź także po kazaniu

godz.   900    Msza św.  z nauką 

godz. 1200  —  Msza św. z nauką

godz. 1630    Msza św. dla dzieci: Roraty

godz. 1800    Msza św. z nauką.

godz. 2000  —  Msza św. z nauką                  

 

6 grudnia: Wtorek  —  Zakończenie rekolekcji adwentowych

godz.   900    –   Msza św. dla ludzi cierpiących i w jesieni życia   

godz.   1200     Msza św. z nauką

godz. 1630     –  Msza św. dla dzieci: Roraty

godz. 1800     –  Msza św.  z nauką 

godz. 2000        Msza św. na zakończenie rekolekcji

 

Do Chorych kapłani udadzą się w poniedziałek od g. 1500. 

A we wtorekod godz. 1000, a po południu od godz. 1400  –  adresy chorych proszę zgłaszać do zakrystii.