OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (20 XI 2016 r.)

1.         Dzisiaj w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o g. 1000 zostanie odprawione nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem wraz z Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Uczestnicząc w tym nabożeństwie możemy, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust  zupełny. W czwartek 30 minut przed Mszą św. adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, w sobotę zaś o 1730 różaniec w intencji Ojczyzny.

2.         W przyszłą niedzielę 27 listopada rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do gorliwego  uczestniczenia w  Roratach, które  akcentują rolę czuwania  
w życiu chrześcijanina. Ważne jest także otwarcie się na potrzeby bliźnich – dlatego to w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom nabywamy świece, które po Wieczerzy Wigilijnej zanosimy na groby naszych Bliskich. Do puszki św. Antoniego składamy ofiary na działalność parafialnego punktu charytatywnego.

3.        Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przed kościołem na pomoc prześladowanym za wiarę naszym braciom w Iraku. W minioną niedzielę zebraliśmy ofiary na 8 ton ekogroszku, który jest już w piwnicy kotłowni. Za obydwie ofiary i za wszelkie dobro świadczone parafii i potrzebującemu naszego wsparcia Kościołowi, jak np. dziś chrześcijanom w Iraku – serdeczne Bóg zapłać.   

4.        Do kancelarii parafialnej zgłaszamy za drogich naszemu sercu zmarłych na wypominki jednorazowe i całoroczne.

5.     Jest prasa katolicka wraz z Opiekuneminne czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są pozycje o tematyce religijnej m.in. Odkrywcy wieczności. Historia tych, którzy zasmakowali nieba oraz Śmierć nie istnieje. Spotkania kardiologa z niewytłumaczalnym i dowody na życie po życiu i  inne.

6.        W przyszłą niedzielę w kościele rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie po Mszy św. o g. 1000. Po Mszy św. o g. 1200,też w przyszłą niedzielę, w salce katechetycznej  spotkanie uczniów i rodziców kl. trzecich w związku z wzięciem miary na alby. Mający już alby nie muszą przychodzić, pozostali obecność obowiązkowa.

7.       Na 25 rocznicę powstania Radia Maryja 3 grudnia planowana jest pielgrzymka do Torunia. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii, potrzebny pesel. Jedziemy z Kuczewolą – odpowiedzialną za tę pielgrzymkę jest p. Maria Dziedzic, prowadząca w naszej parafii Koło Radia Maryja.                                           
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Proboszcz