OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXXI OKRESU ZWYKŁEGO (30 X 2016 r.)

1.   W poniedziałek o godz. 1700 w czasieMszy św. z uroczystości Wszystkich Świętych ks. bp S. Napierała udzieli sakramentu Bierzmowania naszym młodym Parafianom. Z tego tytułu ostatni w tym roku w październiku różaniec poprowadzą o g. 1630 przedstawiciele młodzieży, Żywego Różańca, Grupy O. Pio, ministrantów i Grupy Oliwkowej. Dzieci uczestniczące w październiku w nabożeństwie różańcowym przynoszą książeczki uczestnictwa. W Dzień Zaduszny dzieci te uczestnicząc o g. 1700 w różańcu za zmarłych przynoszą wykonane przez siebie rysunki ulubionych świętych a po Mszy św. otrzymają drobne upominki.

2.     1 listopada wuroczystość Wszystkich ŚwiętychMsze św. w świątyni tylko o godz. 800 i 1000.NacmentarzuparafialnymMsza św. o godz.1400. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na cmentarzu parafialnym. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny Msze św. w kościele o godz. 800, 1100 wraz z modlitwami stacyjnym  za Zmarłych i o g. 1700poprzedzona różańcem  z  wypominkami jednorazowymi i niedzielnymi z g. 800.

3.       W czwartek 3 listopada przeżywamy w naszej parafii Diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Adorację rozpoczynamy po Mszy św. o godz. 800 w kaplicy św. Anny a kończymy o g. 1700 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i Mszą św. O g. 1500zapraszamy Wiernych na Godzinę Miłosierdzia. Prosimy, by tak ułożyć sobie ten dzień, by Jezus nie był osamotniony w czasie wystawienia. Trwajmy na adoracji Pana Jezusa według ustalonego porządku modlitwy.

4.    W tym tygodniu Msze św. wieczorowe jeszcze o g. 1700 wraz z różańcem za zmarłych. W piątek niedzielne z g.1000, w sobotę o g. 1800 niedzielne z g.1200.

5.     Pamiętając o słowach św. Hieronima wypowiedziane po śmierci Matki: Ubolewamy nad tym, że od nas odeszła, ale cieszymy się, żeśmy ją mogli mieć, i dziękujemy Bogu, że nadal jest blisko nasoraz słowach H. Sienkiewicza: Śmierć jest bezsilną wobec kochania, które idzie za grób; może drogą duszę zabrać, ale nie może nam zabronić jej kochaćmożemy za drogich naszemu sercu zmarłych zgłaszać do kancelarii parafialnej na wypominki jednorazowe i całoroczne, spełniając także w ten sposób wskazanie św. Ambrożego: O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po śmierci.

5.    Jest prasa katolicka: wraz z Opiekuneminne czasopisma. Młodzieży przyjmującej sakrament Bierzmowania warto sprezentować Biblię. Pamiątka Sakramentu Bierzmowania lub Youcat Katechizm Kościoła Rzymskokatolickiego dla młodzieży.

6.   Planowane jest spotkanie Grupy Oliwkowej 19 listopada tj. w sobotę o godz. 1900. Wcześniej zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 6 listopada i złożenie na ten cel ofiary 5 zł.

Odpust za zmarłych

Wierni, którzy w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny nawiedzą kościół, kaplicę pu­bliczną lub półpubliczną, mogą uzyskać w danym dniu jeden raz odpust zupeł­ny, który można ofiarować za zmarłych. W cza­sie nawiedzenia należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz przystąpić do spowiedzi, Komu­nii św. i odmówić dowolną modlitwę w inten­cji Ojca Świętego (por. Ench. Indulg. 67).

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny, ofiarując go za cierpiących w czyśćcu. ( por. Ench. Indulg. 13).

Plan adoracji w parafii Opatówek Chrystusa utajonego
w Najświętszym Sakramencie Ołtarza w kaplicy Św. Anny

3 listopada 2011 R.

Godz. 800         Msza św. na rozpoczęcie adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie

Godz. 900        mieszkańcy ulic: Feliksa Dziubińskiego, Helleny, Kaliskiej, Leśnej
Parkowej

Godz. 1000      mieszkańcy Borowa i z ulic: Piaskowej, Poprzecznej, Rogatki, i Św.Jana

Godz. 1100    — mieszkańcy Szulca i z ul. Dworcowej, BraciGillerów, Gen. JózefaZajączka i Działkowej

Godz. 1200      mieszkańcy z Bogumiłowa i Trojanowa oraz z ulic: MarcinaKasprzaka, Mariana Buczka, ul. Łódzkiej nry nieparzyste

Godz. 1300      mieszkańcy z ul. Kościelnej, Szkolnej i Jana Kilińskiego

Godz. 1400      mieszkańcy z Józefowa i z ul: TadeuszaKościuszki, Krótkiej, ks. Adama Marczewskiego, Ludowej i Łódzkiej nry parzyste

1500      Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Godz. 1600      mieszkańcy MichałowaI, II, III i IV, CieniI, II, III i Folwark oraz z ulic: 3–goMaja, Nowoogrodowej,Ogrodowej, PlacuWolności, JózefaPoniatowskiego, PiotraSzadkowskiego i Turkowskiej

Godz. 1700    Mszaśw.na zakończenie Dnia Adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Mamy tyle ważnych spraw w swoim życiu zarówno radosnych jak i trudnych o których powinniśmy porozmawiać z Jezusem, utajonym w Najświętszym Sakramencie. Przyjdźmy więc do Niego i usiądźmy niejako u Jego stóp tak jak to uczyniła Maria, która najlepszą cząstkę obrała i tak jak Ona zasłuchajmy się w naukę Mistrza i serdecznie z Nim porozmawiajmy. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba nie zostanie przez nas opuszczony — trwajmy przy Nim na modlitwie i brońmy swej przyjaźni z Nim, by nic jej ani nie osłabiło, ani nie przerwało. Niech wraz z rodzicami, dziadkami i chrzestnymi nie zabraknie na adoracji Jezusa dzieci i młodzieży naszej parafii!!!