OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXX OKRESU ZWYKŁEGO (23 X 2016 r.)

1.    Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek z racji Tygodnia Misyjnego na działalność misyjną Kościoła i na ultrosonograf dla szpitala w Afryce prowadzonego przez o. Johna Boshoborę.

2.   Pamiętając o słowach św. Hieronima wypowiedziane po śmierci Matki: Ubolewamy nad tym, że od nas odeszła, ale cieszymy się, żeśmy ją mogli mieć, i dziękujemy Bogu, że nadal jest blisko nasoraz słowach H. Sienkiewicza: Śmierć jest bezsilną wobec kochania, które idzie za grób; może drogą duszę zabrać, ale nie może nam zabronić jej kochaćmożemy za drogich naszemu sercu zmarłych zgłaszać do kancelarii parafialnej na wypominki jednorazowe i całoroczne, spełniając także w ten sposób wskazanie św. Ambrożego: O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po śmierci.

3.   Jest prasa katolicka: wraz z Opiekuneminne czasopisma oraz książki o tematyce religijnej m.in. ks. Marka Dziewieckiego Droga zwycięzców. 12 kroków nie z tej ziemi. W nowym numerze Wpisu warto zwrócić uwagę m.in. na walkę o narodową gospodarkę i kulturę. 

4.  Planowane jest spotkanie Grupy Oliwkowej 19 listopada tj. w sobotę o godz. 1900. Wcześniej zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 6 listopada i złożenie na ten cel ofiary 5 zł.

5.   W sobotę 29 października o godz. 815 spotkanie absolwentów gimnazjum kandydatów do sakramentu Bierzmowania w czasie którego będzie próba liturgiczna oraz nabożeństwo pokutne. Sakrament Bierzmowania będzie sprawowany u nas przez ks. bpa S. Napierałę 31 października o godz. 1700.

6.     Z racji liczenia wiernych uprzejmie prosimy, by najpierw ze świątyni wychodzili Panowie a później Panie. W piątek nie ma Mszy św. rano. Wieczorem zapraszamy na Mszę św. z racji Imienin za ks. kan. Tadeusza Sobczaka.                                                                                              Proboszcz