OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XIX OKRESU ZWYKŁEGO (7 VIII 2016 r.)

1.         Z radością informujemy, że we wtorek 9 VIII po Mszy św. o g. 700 wyruszy z naszej świątyni Grupa Oliwkowa w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Serdecznie zapraszamy na odprowadzenie pielgrzymki.   Przy ołtarzu Matki Bożej jest skrzyneczka, do której można składać intencje modlitewne w których będzie się modliła Grupa Oliwkowa.

2.        Serdeczne Bóg zapłać za składane dziś do puszek ofiary na sprzęt nagłaśniający na pielgrzymkę. Ofiary na ten cel można składać do puszki na lewym filarze przy wejściu do kościoła przy naczyniu na wodę święconą. W czwartek na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się w intencji Grupy Oliwkowej, jej Przyjaciół i Darczyńców oraz Pomagających w organizowaniu Pielgrzymki, i troszczących się o jej właściwy przebieg. W intencji ofiarodawców na sprzęt nagłaśniający zostanie odprawiona Msza św. w czasie pielgrzymki.

3.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Miłujcie się, Cuda i Łaski i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy. Są książki o tematyce religijnej i patriotycznej m.in. dla dzieci o Powstaniu Warszawskim i inne. Są kalendarze diecezjalne na Nowy 2017 Rok. Na trasie pielgrzymki spotykamy się z wielkimi przejawami życzliwości – dziękując tym ludziom zostawmy Im jakąś pamiątkę: dobrą książkę religijną, kalendarz naszej diecezji itp.

4.         13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, gdzie po odprawieniu Mszy św. wyruszymy do Parku Miniatur Sakralnych a stamtąd do Częstochowy, by uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. Zapisy w zakrystii. Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z Opatówka wyruszamy o godz. 600. Koszt 40 zł., nie obejmuje biletu do Parku Miniatur Sakralnych.

5.         13 sierpnia w sobotę po Mszy św. wieczorowej Różaniec Fatimski – serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na nasze radio diecezjalne: Radio Rodzina.

7.         Msze św. w tym tygodniu wg podanego planu w gablotce parafialnej. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna nieczynna także we wtorek i sobotę.