OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (3 VII 2016 r.)

1.     Wszystkim, odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy pięknej pogody i pogłębienia przyjaźni z Bogiem przy korzystaniu z wypoczynku na łonie przyrody. Pracującym zaś na roli i w innych zakładach pracy życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitych owoców swego wysiłku.

2.        Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekunze zmianami księży w diecezji, Miłujcie się, Cuda i Łaski, i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy w parafii. Są książki o tematyce religijnej m.in. Tak, ale… medytacje codzienne, Z ciemności do światła,  Święty na polu chwały (poruszająca historia księdza, który oddał życie, ratując dusze swoich żołnierzy), świadectwa nawróconych raperów Nowe życie i miłość Hardcore, Nutka wakacyjna. Jest różaniec do samochodu z krzyżykiem św. Franciszka.

3.      Zapisy na pielgrzymkę z Grupą Oliwkową w ramach Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę rozpoczną się 19 lipca i potrwają do 4 sierpnia w ramach otwarcia biura parafialnego.

4.  28 lipca planowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zapisy u p. Elżbiety Kołomeckiej lub w zakrystii. Koszt 50 zł.

5.   Kancelaria Parafialna w ciągu wakacji będzie czynna we wtorki  i  czwartki od godz. 1700 do 1745, aw soboty  od godz. 900do945. We wtorek i sobotę nie ma Mszy św. rano.

6.    Gmina Opatówek wspólnie z Centrum Krwiodawstwa w Kaliszu organizuje dziś na Rynku w Opatówku zbiórkę krwi. Krew będzie można oddać w Krwiobusie w godzinach od 1000 do 1430. Wszystkich, którzy mogą to uczynić w imię miłości Boga i bliźniego serdecznie zachęcamy do tego czynu miłości.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Proboszcz