OGŁOSZENIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (26 VI 2016 r.)

1.      We środę 29 VI uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w przeddzień wieczorem a w dzień uroczystości o godz. 800, 1100 i 1800. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Świętopietrze.

2.       W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. o g. 700 i 1700 oraz w czasie Mszy św.

2.      W przyszłą niedzielę na Mszy św. Za Parafian o g. 1000 modlimy się o dobre urodzaje. Zapraszamy Siostry i Braci Rolników do wspólnoty modlitwy.

3.      Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekunzakcentem opatóweckim, Miłujcie się, Cuda i Łaski, i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy w parafii. Są książki o tematyce religijnej m.in. Tak, ale… medytacje codzienne, Z ciemności do światła, Księga zabaw rodzinnych, Święty na polu chwały (poruszająca historia księdza, który oddał życie, ratując dusze swoich żołnierzy), Antychryst. Narodziny i upadek, Nutka wakacyjna.

4       Dziś po Mszy św. młodzież naszej parafii rozdaje przed kościołem podkładki z logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. Jednoczenie bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom i Gościom za wspieranie wszelkich dotychczasowych akcji związanych z tym wydarzeniem także w naszej parafii.

5.      Zapisy na pielgrzymkę z Grupą Oliwkową w ramach Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę rozpoczną się 19 lipca i potrwają do 4 sierpnia w ramach otwarcia biura parafialnego.

6.     28 lipca planowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zapisy u p. Elżbiety Kołomeckiej lub w zakrystii.

7.      Począwszy od poniedziałku 26 VI br. Kancelaria Parafialna przez wakacje będzie czynna we wtorki  i  czwartki od godz. 1700 do 1745, a w soboty  od godz. 900do 945.

8.    Gmina Opatówek wspólnie z Centrum Krwiodawstwa w Kaliszu organizuje w przyszłą niedzielę 3 lipca na Rynku w Opatówku zbiórkę krwi. Krew będzie można oddać w Krwiobusie w godzinach od 1000 do 1430. Wszystkich, którzy mogą to uczynić w imię miłości Boga i bliźniego serdecznie zachęcamy do tego czynu miłości.