GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 1 V 2016 r. )

1.            Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w dzień powszedni będą odprawiane o g. 1800, a w niedziele i święta po Mszy św. wieczorowej. Bardzo prosimy, by wierni zbierali się przy przydrożnych kapliczkach na wspólną modlitwę. Wszystkim, dbającym o piękny wygląd figur przydrożnych składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzieci w poniedziałek otrzymają pamiątki uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

2.          We wtorek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w poniedziałek wieczorem o g. 1800, a w dzień uroczystości o godz. 800, 1000, 1200 i 1700. O godz. 1000 Msza św. koncelebrowana zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej Parafii. Jest to piękna okazja, by zamanifestować naszą miłość ku Ojczyźnie oraz wyrazić wdzięczność Braci Strażackiej za okazywane przez Nich serce naszej Małej Ojczyźnie zarówno w życiu cywilnym jak i parafialnym. W tym dniu w Kaliszu Procesja Różańcowa – więcej informacji na afiszu w gablotce parafialnej. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Radio Rodzina.

3.          W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 700 i 1700. Spowiedź rano przed i w czasie Mszy św., a po południu od g. 1600. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 1000będzie uroczyste przyjęcie członków do Szkolnego Koła Caritas. Z tego tytułu uczniowie z tego Koła przeprowadzą zbiórkę na działalność charytatywną. Za wsparcie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.          Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Misyjnych Dróg, Niedzieli, WPIS-u, Apostolstwa Chorych.Dla dzieci: Tęcza, Ola i Jaś.Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Są książki o tematyce religijnej, m.in. Tajny agent Boga, Jestem drugi. Przy figurze św. Antoniego jest dla każdego gratisowy egzemplarz interesującej gazety Dobre Nowiny. Tam też znajdują się ulotki o p. Marii Vadii w Kaliszu, która jest świecką misjonarką i ewangelizatorską. Wystąpi Ona wraz z zespołem Abba Pater Music 4 V w hali widowiskowej OSRiR w Kaliszu, ul. Łódzka 29 a 5 V u św. Józefa.

5.          Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Bieniszewa do oo. Kamedułów i do Lichenia w dn. 15 V w niedzielę. Wyjazd o g. 815. Koszt 25 zł. – zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza.