OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 28 II 2016 r. )

1.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje dla dorosłych i młodzieży.

2.   W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź rano przed i w czasie Mszy św., a po południu od godz. 1600.

3.     Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Niedzieli, Cudów i Łask, nowy numer WPIS-u, Miłujcie się, Misje dzisiaj, Apostolstwa Chorych, Tęcza, Promyczek Dobra. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Są interesujące książki o tematyce religijnej, m.in. związane z tematyką wystawy, którą gościmy w naszej świątyni, do obejrzenia której oraz przemyślenia jej treści serdecznie zachęcamy.

4.     W środę po wieczorowej Mszy św. zapraszamy Rodziców kandydatów do Bierzmowania na krótkie spotkanie.

5.        19 marca zapraszamy na misterium Męki Pańskiej na Cytadelę w Poznaniu. Koszt 10 zł. wyjazd o g. 1500. Zapisy w zakrystii lub u ks. Jacka.

6.       W ramach troski o przywrócenie praw miejskich naszemu Opatówkowi w dniach od 1 do 12 marca br. odbędą  się konsultacje społeczne z mieszkańcami. Uprzejmie prosimy o miłe przyjęcie odwiedzających Państwa w tej sprawie i wyrażenie swojej opinii na ten temat, pamiętając że jest to próba odrzucenia represji, które spotkały miasto Opatówek po Powstaniu Styczniowym. Więcej o tej sprawie na afiszach wywieszonych w różnych miejscach naszej Opatóweckiej Gminy.

7.       W przyszłą niedzielę Mszą św. w sobotni wieczór rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będzie prowadził ks. dr Krzysztof Kowalik, autor prezentowanej u nas książki:Śladami Jezusa. Wędrówki po Ziemi Świętej. Po Mszy św. o godz. 1200 nauka stanowa dla mężczyzn – serdecznie Panów zapraszamy.

6.       Z racji spowiedzi rekolekcyjnej w Dekanacie Kancelaria Parafialna w poniedziałek 29 lutego br., w piątek 4 i w sobotę 5 marca br. nieczynna.