OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 14 II 2016 r. )

1.   Chrystus Cierpiący czeka na naszą miłość w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Uczyńmy wszystko, by Jezus nie musiał powtórzyć z Ogrójca wobec nas dorosłych, młodzieży i dzieci pełnego bólu pytania: czy nie mogliście choć jednej godziny czuwać ze Mną?W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

2.    II niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie już jest dniem, w którym we wszystkich świątyniach naszego kraju zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Za składane w przyszłą niedzielę do puszek na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać. Wspomagamy także misje czytając  czasopisma o tematyce misyjnej.

3.     Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Niedzieli, Cudów i Łask, WPIS-u, Miłujcie się (Boże dziecko „z odzysku”, Trzy sekundy zmieniły całe życie), Misje dzisiaj, Apostolstwa Chorych, Tęcza, Promyczek Dobra. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny. Są interesujące książki o tematyce religijnej.

4.     Przed zbliżająca się zimą troszczyliśmy się o opał. Wtedy mówiłem, że doświadczenie uczy nas, iż potrzeba przeszło 30 ton ekogroszku, mimo że pomagamy także drewnem z drzew wyciętych na cmentarzu. Tegoroczna zima jest łagodna, jednak drugą transzę opału jesteśmy zmuszeni kupić, choć już w międzyczasie kupiliśmy kilka ton. Dlatego też w przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy na zakup ekogroszku – za złożone na ten cel ofiary już dziś składam serdeczne: Bóg zapłać.

5.  W tym tygodniu nie ma Mszy św. rano w poniedziałek i w piątek. W poniedziałek i w piątek Kancelaria Parafialna jest nieczynna.

6.    20 lutego w sobotę spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas trzecich gimnazjum: godz. 900 – młodzieńcy, godz. 1000 – dziewczęta.

7.   19 marca zapraszamy na misterium Męki Pańskiej na Cytadelę w Poznaniu. Koszt 10 zł. wyjazd o g. 1500. Zapisy w zakrystii lub u ks. Jacka.                                                           proboszcz