Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (3 I 2016)

1.       W środę 6 stycznia w liturgii uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. Msze św. w przeddzień tj. we wtorek o g. 1800 a w dzień świąteczny o g. 800, 1000,  1200 i 1700. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona jest na misje. We wtorek nie ma Mszy św. rano.

2.             W przyszłą niedzielę przeżywamy w liturgii Niedzielę Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Kończy ona liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych na Mszy św. o godz. 1000 grupa I: kl. III a ogodz. 1200: grupa II: kl. III b.

3.              5 stycznia w Sali GOK-u od godz. 1900 koncert w wykonaniu artystów scen poznańskich, wspólny śpiew kolęd i pastorałek oraz słodki poczęstunek.

4.               Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Miłujcie się, WPIS, Misyjne Drogi, Apostolstwo Chorych. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza, Promyczek Dobra. Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieży Mały Gość Niedzielny.Są książki religijne m.in. perełki związane z Miłosierdziem Bożym30 dni z Jezusem Miłosiernym i Świętą Faustyną, Kocham cię, mamo! i inne opowiastki familijne (tą książką wspieramy fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”), Spotkaliśmy świętych (o nowych polskich męczennikach z płytą dvd)  i inne.Jest Pismo św. Starego i Nowego Testamentu, Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2016, kalendarz diecezjalny na Nowy 2016 Rok i kalendarze książkowe.

Porządek kolędy od 4 do 11 I 2016 r.:

Poniedziałek 4 stycznia:

ul. Ludowa: jeden ksiądz od godz. 830

Pl. Wolności: jeden ksiądz od godz. 1330.

ul. Szkolna Blok 4A: jeden ksiądz od godz. 1530.

Wtorek 5 stycznia:

ul. Łódzka obie strony: dwóch księży (jeden od stacji benzynowej a drugi od pp. Gieszczyńskich) od godz. 830.

ul. Helleny, Kaliska i Poprzeczna: jeden ksiądz od godz. 1300.

Czwartek 7 stycznia:

Osiedle, począwszy od ul. Szadkowskiego nr 2 od p. Pasików: jeden ksiądz, drugi ksiądz od ul. Braci Gillerów nr 34 od p. Kupczyków: dwóch księży od godz. 1430

ul. Kasprzaka, począwszy od pp. Menclów: jeden ksiądz od godz. 1200.

Piątek 8 stycznia od godz. 1430:

ul. Dworcowa: jeden ksiądz od godz. 1430.

ul. Św. Jana Blok 4A: jeden ksiądz od godz. 1430, począwszy od nr 1 mieszkania.

ul. Św. Jana Blok 4B: jeden ksiądz od godz. 1430, począwszy od nr 1 mieszkania.      Po skończeniu bloków ul. Kwiatowa: dwóch księży.

Sobota 9 stycznia od godz. 830:

ul. Poniatowskiego 3 księży

Niedziela 10 stycznia od godz. 1500

– ul. Nowoogrodowa: jeden ksiądz

– ul. Leśna: jeden ksiądz

Poniedziałek 11 stycznia:

Rogatka: jeden ksiądz od godz. 830

ul. Szkolna od nr 2 i tylko blok nr 10: jeden ksiądz od godz. 1330.

ul. Szkolna Blok 4B: jeden ksiądz od godz. 1530.