OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ II ADWENTU (6 XII 2015 r.)

1.              Uczyńmy wszystko, współpracując z łaską Bożą, by rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe pogłębiły w naszym życiu i tych za których jesteśmy odpowiedzialni przyjaźń z Chrystusem, pomagając w radosnym przeżyciu uroczystości Bożego Narodzenia. Spowiedź rekolekcyjna, która powinna nam pomóc w pracy nad doskonaleniem swej osobowości w wymiarze religijno – moralnym w poniedziałek. Rozpoczęcie spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie kazania nie będzie spowiedzi. Uprzejmie prosimy, by nie odkładać spowiedzi na koniec adwentu.

2.            W zakrystii zgłaszamy adresy chorych, których kapłani odwiedzą z Panem Jezusem w poniedziałek po południu od g. 1430, a we wtorek przed południem od g. 1000, a po południu od g. 1430. Prosimy o pomoc kierujących pojazdami, by kapłani mogli swobodnie dotrzeć do chorych.

3.            W czasie rekolekcji Kancelaria Parafialna nieczynna!

4.           We wtorek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – uczyńmy wszystko, by w tym dniu na zakończenie rekolekcji uczestniczyć we Mszy św.

5.             W czwartek o g. 1700 na Roratach pobłogosławienie medalików dzieciom przygotowującym się do I-szej Komunii św. Prosimy, by dzieci miały z sobą różańce z racji Nabożeństwa do  Miłosierdzia Bożego. Nie ma Mszy św. rano.

6.            W sobotę spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas drugich Gimnazjum: młodzieńcy o g. 830, dziewczęta o g. 930. O g. 1030 młodzież żeńska i męska z klas trzecich Gimnazjum.

7.             W przyszła niedzielę młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone dla potrzebujących pomocy kolegów i koleżanek; w tamtym roku z tych ofiar zakupiono obuwie. Serdeczne Bóg zapłaćza wsparcie tej inicjatywy młodzieży.

8.               Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc dla naszych Rodaków na Kresach Rzeczpospolitej.

9.           Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, nowy nr Miłujcie się, Niedziela, Egzorcysta(Horoskopy, Zapowiedź klęski Boko Haram i in.), WPIS, Misyjne Drogi, Apostolstwo Chorych.Dla młodzieży jest Mały Gość Niedzielny, a dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Tęcza, Anioł Stróż.Są książki religijne m.in. Ewangelia 2016, O świętym Mikołaju i in.

Plan rekolekcji adwentowych

w parafii N.S.P.J. w Opatówku

6  –  8 XII 2015 r.

5 grudnia 2014r. (sobota wieczór)

godz. 1800   Msza św. z  nauką rozpoczynającą rekolekcje

6 grudnia: II Niedziela Adwentu

godz.   800  Msza św.  z nauką

godz. 1000  Msza św.  z nauką.   Po Mszy św. nauka dla młodzieży

godz. 1200   Msza św. z nauką dla dzieci. Po Mszy św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klas II i III szkoły podstawowej

godz. 1700   Msza św.  z nauką ogólną

7 grudnia: Poniedziałek  — dzień spowiedzi adwentowej

Spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed każdą Mszą św. i trwa do kazania. jeśli zajdzie potrzeba to spowiedź także po kazaniu

godz.   900    Msza św.  z nauką

godz. 1200  —  Msza św. z nauką

godz. 1630    Msza św. dla dzieci: Roraty

godz. 1800    Msza św. z nauką.

godz. 2000  —  Msza św. z nauką

8 grudnia: Wtorek  — uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zakończenie rekolekcji adwentowych

godz.   900    –   Msza św. dla ludzi cierpiących i w jesieni życia

godz.   1200     Msza św. z nauką

godz. 1630     –  Msza św. dla dzieci: Roraty

godz. 1800     –  Msza św.  z nauką

godz. 2000        Msza św. na zakończenie rekolekcji

Do Chorych kapłani udadzą się w poniedziałek od g. 1500.

A we wtorek od godz. 1000, a po południu od godz. 1400  –  adresy chorych proszę zgłaszać do zakrystii.