OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXXII OKRESU ZWYKŁEGO (8 XI 2015 r.)

1.       W tym roku tradycyjnie druga niedziela listopada, będąca Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym kieruje nasz wzrok ku Kościołowi w Syrii.
Pomagamy naszym braciom modląc się i składając dziś ofiary do puszek – Bóg zapłać.

2.            W poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej Matki i Głowy Wszystkich Kościołów Świata.. Nie ma Mszy św. rano. W poniedziałek i piątek kancelaria parafialna nieczynna.

3.       W środę 11 listopada przeżywamy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po latach rozbiorów. Msze św. o godz. 800, 1100 i o g. 1700. Msza św. o g. 1100 zostanie poprzedzona montażem słowno – muzycznym młodzieży z gimnazjum. Po Mszy św. za Ojczyznę udamy się pod pomnik Wolności, gdzie złożymy wiązanki kwiatów i znicze, jako zewnętrzny wyraz naszej pamięci i wdzięczności wobec tych, którzy ginęli za wolność Ojczyzny. W przeddzień Święta Niepodległości, tj. 10 listopada we wtorek zapraszamy na Koncert Operetkowy w wykonaniu artystów poznańskich i na wspólny śpiew pieśni patriotycznych o g. 1800 do Gminnego Ośrodka Kultury.

4.          Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny,   Miłujcie się, Niedziela, Egzorcysta (m.in. o homeopatii, „Opłaca się” żyć wartościami, Pomoc umierającym), nowy nr WPIS-u, Apostolstwo Chorych.Dla młodzieży jest Wzrastanie, Mały Gość Niedzielny,a dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Tęcza, Anioł Stróż.Są diecezjalne kalendarze na Nowy 2016 Rok oraz książki o tematyce religijnej i historycznej, szczególnie dla dzieci.

5.            Serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę na prace w kościele, bezimiennie z ul. Dziubińskiego. Na ukończeniu są prace konserwatorskie przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej – dotychczas wykonane prace zostały zatwierdzone przez urząd konserwatorski jako zgodne ze sztuką renowacji zabytków. O dalszych sprawach poinformujemy Parafian w przyszłą niedzielę.

6.           Pamiętając o wskazaniu św. Ambrożego, O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po śmierci, zgłaszamy do Kancelarii Parafialnej na wypominki całoroczne.