OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXV OKRESU ZWYKŁEGO (20 IX 2015 r.)

1.                W czwartek 24 września w liturgii przypada święto poświęcenia kościoła katedralnego, matki wszystkich kościołów w diecezji.W tym dniu w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o g. 1800 pobłogosławienie, dzieciom przygotowującym się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św., różańców.

2.              W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie organizacyjne i zapisy młodzież wraz z rodzicami i dorosłych zainteresowanych wyjazdem do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. Comiesięczna zaś Msza św. w ramach duchowych przygotowań do ŚDM w sobotę 26 IX o godz. 18 - zapraszamy wszystkich do wspólnoty modlitwy. Po Mszy św. młodzież będzie rozdawała nam okolicznościowe ołówki z logo naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

3.               We wtorek po Mszy św. wieczorowej spotkanie w salce katechetycznej z rodzicami ministrantów ze szkoły podstawowej i scholi parafialnej zainteresowanych wyjazdem w Góry Stołowe w dn. 23-25 października br.

4.               Wyjątkowo w tym miesiącuDroga Krzyżowa za w czyśćcu cierpiących, którą prowadzi Grupa O. Pio, odbędzie się w środę 23 września po Mszy św. wieczorowej – serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy.

5.               Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Egzorcysta, Gość Niedzielny, Miłujcie się(m.in. Przyjmę je takie, jakie jest – o urodzeniu córki, której matce przed 17 l. proponowano aborcję, Jezus uzdrowił mnie z depresji i inne), Niedziela, WPIS, Apostolstwo Chorych.Dla młodzieży jest Wzrastanie, Mały Gość Niedzielnyz audiobookiem mp3 Szatan z siódmej klasy,a dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobra(kl.IV), Świat misji, Tęcza, Anioł Stróż.Warto zwrócić uwagęm.in. na Pamiątka Sakramentu Bierzmowania, Ewangelia na 2016 r. Są kalendarze diecezjalne na Nowy 2016 Rok.

6.               W sobotę 26 września planowana jest pielgrzymka do sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Poznaniu, koszt 50 zł., wyjazd o g. 800. Zapisy w zakrystii do dziś.

7.               4 października, jak co roku, organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na odpust Matki Bożej Różańcowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza, koszt 40 zł.

8.               Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszekprzed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Proboszcz