OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XIX OKRESU ZWYKŁEGO (9 VIII 2015 r.)

1.         W czwartek 13 sierpnia po Mszy św. wieczorowej Różaniec Fatimski – serdecznie zapraszamy.

2.         W sobotę 15 sierpnia urocz. Wniebowzięcia N.M.P. Msze św.: w przeddzień (piątek) o g. 1800 a w dzień uroczystości o g. 800, 1000, 1200 i 1700. W naszej Ojczyźnie jest to także święto oręża polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. W czasie Mszy św. o g. 1000 będziemy się modlić za Ojczyznę i za poległych w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 r. Błogosławieństwo zbóż, owoców i kwiatów po każdej Mszy św. Około g. 1800 powrót pielgrzymki do Opatówka – wyjdźmy z kwiatami na powitanie.

3.         Z radością informujemy, że dziś po Mszy św. o g. 800 wyruszyła z naszej świątyni 220 osobowa Piesza Pielgrzymka do Częstochowy – Grupa Oliwkowa. W Twojej intencji także będą się modlić pielgrzymi, będzie sprawowana Mszą Św., a przed ikoną Czarnej Madonny ofiarujemy Bogu Twoje wędrowanie w duchu. Twoja duchowa obecność jest przeżywaniem "rekolekcji w drodze". Modlitwą i postem możesz pomóc nam wspólnie budować dom - wspólnotę Kościoła. W czwartek na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Grupy Oliwkowej, jej Przyjaciół i Darczyńców oraz Pomagających w organizowaniu Pielgrzymki i troszczących się o jej właściwy przebieg.

4.         W przyszłą niedzielę złożymy ofiary na opał dla naszej świątyni. Doświadczenie uczy nas, że potrzeba przeszło 30 t. ekogroszku. Teraz więc przygotujemy pierwszą część na zimę; o resztę będziemy się starać w miarę opróżniania piwnicy. Za okazaną troskę w tej sprawie już dziś składam wiernym serdeczną podziękę: Bóg zapłać.  Dziękujemy za ofiary na prace w parafii p. Annie Dorocie.

5.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Egzorcysta, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Niedziela, WPIS, Apostolstwo Chorych.Dla młodzieży jest Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedzielnya dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Świat misji, Tęcza, Anioł Stróż.Są interesujące książki o tematyce religijnej i patriotycznej. Dla dzieci Kocham Polskę, Będziesz miał rodzeństwo! Poradnik dla starszego brata lub siostry. Są podręczniki do religii dla klasy czwartej oraz kalendarze diecezjalne na Nowy 2016 Rok.

6.         13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, skąd po odprawieniu Mszy św. wyruszymy do Częstochowy, by tak jak co roku uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii. Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z Opatówka spod kościoła wyruszamy o godz. 700. Koszt 35 zł. To jest ostatnia chwila na zapisy – od Państwa zależy czy pojedziemy przy tej opłacie czy miałbym odwołać autokar. Jeśli ktoś z Państwa uprawiających jakiekolwiek warzywa czy owoce zechciałby, jeśli pielgrzymka dojdzie do skutku, przekazać coś ze swoich upraw lub inne dary znanym nam Siostrom Obliczankom, prowadzącym Dom dla chłopców, to proszę te dary przywieźć na plebanię wieczorem w środę lub w czwartek rano do g. 645. W tym dniu Kancelaria Parafialna nieczynna!!!.

7.         26 sierpnia w uroczystość M.B. Częstochowskiej zapraszamy Pielgrzymów na Mszę św. dziękczynną za Grupę Oliwkową z prośbą o błogosławieństwo na przyszły rok. Msze św. w tym tygodniu wg grafiku wywieszonego w gablotce parafialnej.