OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XV OKRESU ZWYKŁEGO (12 VII 2015 r.)

1.             W poniedziałek 13 lipca zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczorowej o g. 1800.

2.             W sobotę 18 lipca od godz. 900 do 945 rozpoczniemy w kancelarii parafialnej zapisy do udziału w Pieszej pielgrzymce do Częstochowy w Grupie Oliwkowej. Ostatni dzień zapisów wtorek 4 sierpnia b.r. lub wcześniej, jeśli w Grupie Oliwkowej wyczerpie się limit miejsc. Prosimy, by nie odkładać zapisów na później, gdyż może nam zabraknąć miejsc noclegowych w Częstochowie.

3.               Jest do nabycia prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Cuda i Łaski, Egzorcysta (m.in. Walczę o swoje małżeństwo, Matka Boża z Krasnobrodu Patronka egzorcystów i obrończyni dręczonych), Gość Niedzielny, Miłujcie się, Niedziela, Okno Wiary, WPIS, Apostolstwo Chorych.Dla młodzieży jest Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedzielnya dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobraz filmem o św. Janie Pawle II z serii Aureola (prosimy, by w lekturę Promyczka włączyły się dzieci z czwartej klasy, po Pierwszej Komunii św.) Tęcza, Anioł Stróż.Są interesujące książki o tematyce religijnej, m.in. Tamar, Ojciec Klimuszko, Mogę zwyciężyć(dla chłopców), Śpiewnik dla pielgrzyma, wiersze ks. Jana Twardowskiego, a dla dzieci m.in. Przygody Jezusa, Powstanie Warszawskie. Historia dla najmłodszych, Dobry Boże. Są podręczniki do religii dla klasy czwartej. Jako cegiełka na utrzymanie seminarium Diecezja Kaliska wydała na Nowy 2016 Rok kalendarz diecezjalny, który m.in. przybliża rolę Eucharystii w codziennym życiu.

4.               W tym tygodniu nie ma Mszy św. w środę wieczorem a w czwartek nie ma Mszy św. rano. W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się w intencji Grupy Oliwkowej, jej Przyjaciół i Darczyńców oraz Pomagających czynnie w organizowaniu Pielgrzymki i troszczących się o jej właściwy przebiegu. Do skrzynki przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej można już składać intencje do pielgrzymkowej wspólnoty modlitwy.