OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ X OKRESU ZWYKŁEGO (7 VI 2015 r.)

1.            Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestniczenia w procesji Eucharystycznej w każdy dzień oktawy Bożego Ciała o godz. 1800. W czwartek 11 czerwca nie ma Mszy św. rano. Zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o g. 1800, a następnie błogosławieństwo wianków, kwiatów i ziół  – prosimy o udział asystę, chór i Wszystkich Wiernych.

2.              W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie której rozpoczynamy dwudniową adorację Najświętszego Sakramentu, tradycyjnie nazywaną Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w piątek i sobotę o g. 800 i 1800, a o g. 1500 Godzina Miłosierdziana którą serdecznie zapraszamy Parafian. Prosimy także o gorliwy udział w adoracji Chrystusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza wg ustalonego porządku — Jezus czeka na Ciebie!!!

3.              W przyszłą  niedzielę odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę o godz. 1200 odprawi ks. Jan Ludwiczak, dyrektor Biblioteki naszego seminarium. Serdecznie prosimy o udział w procesji orkiestrę, chór i całą asystę. Na wspólne świętowanie zaprośmy rodzinę, bliskich i przyjaciół.

4.              Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Niedziela, WPIS, Apostolstwo Chorych, Egzorcysta(m.in. Pius XII: obrońca Żydów czy „papież Hitlera”?, Komunia św. dla par bez ślubu).Dla młodzieży jest Wzrastanie i Mały Gość Niedzielnya dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobraz interesującym dodatkiem, Tęcza, Anioł Stróż.Są interesujące książki o tematyce religijnej, m.in. Co gryzie nastolatka?, Wandy Półtawskiej Uczcie się kochać,  Kobieta pewna siebie, Obietnica (tragedia Polaków wywożonych na Sybir) i inne. W akcji ratowania Asi Bibi, skazanej w Pakistanie na karę śmierci można nabywać film i przekazywać go innym, wysyłając jako pocztówkę, angażując się we wskazane działania na rzecz jej uwolnienia.

5.               Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Torunia i Gniezna dla uczęszczających na nabożeństwa majowe i czerwcowe. U ks. Mariusza mogą się zapisywać osoby należące do asysty.

6.              W przyszłą sobotę spotkanie z kandydatami do sakramentu Bierzmowania: o g. 815 chłopcy z  klas trzecich, a o 900 dziewczęta z klas trzecich. Z klas drugich dziewczęta i chłopcy o godz. 915. Klasy pierwsze mają spotkanie w piątek o godz. 1900.

7.              Szkolne Koło Caritas z Gimnazjum im. A. i S. Gillerów w Opatówku zaprasza do wzięcia udziału w dniach od 8 do 12 czerwca br. w akcji Pielucha dla malucha na potrzeby maluchów z Domu Ochrony Życia Poczętego, prowadzonego przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Zbieramy pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżające dla niemowląt, a także pieniądze do puszek na ten cel. Miejscami zbiórki będą Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego, Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów, Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów, Parafialny Punkt Charytatywny (kontakt z p. Krystyną). Za wsparcie tego dzieła serdeczne Bóg zapłać.

8.              Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, którym jest konserwacja obrazu św. Stanisława Kostki, pp. Bożenie i Józefowi Chojnackim za dar kory do figury św. Jana Pawła II i pp. Ewie i Pawłowi za obsadzenie pelargoniami kwietnika przy figurze św. Jana Pawła II.

9.              W sobotę 13 czerwca zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczorowej.