Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną (10 V 2015 r.)

1.            Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach majowych zarówno w świątyni jak i przy figurach przydrożnych. Prosimy, by w poniedziałki w nabożeństwie majowym szczególnie zaznaczyły swą obecność dzieci z klas: O, 1 i 2, we wtorki z klas: 3 i 4, w środy z klas: 5 i 6, w czwartki i piątki gimnazjum i młodzież pozagimnazjalna.

2.            W środę 13 maja nie ma Mszy św. rano. Z racji Różańca Fatimskiego Msza św. o g. 1800, a po niej Różaniec. W czasie procesji śpiew Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy Wiernych do wspólnoty modlitwy. 16 maja przeżywamy w liturgii święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski – prośmy za Jego wstawiennictwem o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny.

3.            Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Niedziela, WPIS(m.in. Polsko, uwierz w swoją wielkość, Nie troska o polskich pracowników, lecz likwidowanie polskiej konkurencji, Wrogowie Krzyża chcą społeczeństwa bez chrześcijan), Apostolstwo Chorych, Egzorcysta(m.in. Byłam zniewolona, o objawieniach w Gietrzwałdzie).Dla młodzieży jest Wzrastanie i Mały Gość Niedzielnya dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Tęcza, Anioł Stróżoraz perełki dla dzieci.Są interesujące książki o tematyce religijnej, m.in.album o Świętym Stanisławie, Twoje boskie życie. Lista rzeczy, które zaplanował dla nas Bóg.

4.           W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca decyzją Konferencji Episkopatu Polski i Dekretu Biskupa Kaliskiego przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży
w Krakowie w 2016 r. A dziś serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do
puszek na pomoc dotkniętym tragedią trzęsienia ziemi w Nepalu.

5.           W sobotę 16 maja w godz. od 1500 do 1800 Uczniowie, Nauczyciele i Rada Rodziców Gimnazjum im. Agatona i  Stefana Gillerów zapraszają na boisko szkolne na Festyn Rodzinny – szczegóły programu na plakacie w gablotce parafialnej.

6. Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów i Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku zapraszają 14 maja 2015 r. o godz. 1700 (czwartek) do GOK-u na spotkanie ze specjalistami w dziedzinie ekonomii, którzy przekażą praktyczne rady, jak ekonomicznie gospodarować budżetem domowym, jak ustrzec się przed nadmiernym zadłużeniem i jak poradzić sobie w kryzysie finansowym.