OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU (22 III 2015 r. )

1. Dziękujemy Bogu za dar czasu rekolekcyjnego i gratulujemy wszystkim, którzy ten dar dobrze wykorzystali na wzór roztropnych niewiast ewangelicznych.

2. Są do nabycia:nowy numer Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Cudów i Łask, WPIS-u, Miłujcie się, Egzorcysty, Apostolstwa Chorych, Niedzieli z książeczką.Dla dzieci jest Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Świat misyjny. Dla młodzieży jest Mały Gość Niedzielny. Są interesujące książki o tematyce religijnej  oraz ozdoby wielkanocne z wizerunkiem kościoła i Baranka wielkanocnego, świece i kartki świąteczne z których dochód przeznaczony jest na działalność punktu charytatywnego.

3. W środę 25 marca w urocz. Zwiastowania Pańskiego Msza św. tylko wieczorem o g. 1800 w czasie której dzieci, przygotowujące się do I-szej Komunii św. zostaną oddane pod opiekę Matki Najświętszej. Jest to 23 rocznica utworzenia Diecezji Kaliskiej.

4. W piątek 27 marca Droga Krzyżowa w świątyni rano po Mszy św. o g. 700. Nie ma Mszy św. wieczorem. O godz. 1700 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Michałowie Czwartym, począwszy od posesji pp. Jakubczaków nr 1 w kierunku Michałowa Trzeciego do stojącej tam figury przydrożnego Krzyża, gdzie zakończy się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Do wspólnoty modlitwy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej serdecznie zaprasza wszystkich Parafian wspólnot obu wiosek.

5. Za tydzień przeżywamy w liturgii Niedzielę Palmową. Pobłogosławienie Palm
i Procesja
z palmami przed Mszą św. za Parafian o godz. 1200.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Na ten cel można składać także ofiary do puszki na lewym filarze świątyni.

7. W sobotę na wieczorną Mszę św. zapraszamy do wspólnoty modlitwy wszystkich, którzy chcą się włączyć w duchowe przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

8.Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę młodzieży  na Górę Krzyża w przyszłą niedzielę. Zapisy do czwartku u ks. Jacka.