OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (1 II 2015 r.)

1.                             Jutro w poniedziałek 2 lutego obchodzimy w liturgii święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, nazywane popularnieświętem MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Msze św. o godz. 800, 1100 i o g. 1800 w czasie której – naszym już zwyczajem – modlimy się za zmarłychtragicznie przed 40 laty w wypadku: proboszcza naszej parafii ks. kan. Mariana Bruzdę i wikariusza ks. Stefana Czerwińskiego oraz ks. Le­onarda Kryściaka, proboszcza z Tłokini — serdecznie zapraszamy na Mszę św. w Ich intencji. Błogosławieństwo świec, zwanych gromnicami na każdej Mszy św.

2.                             6 lutego przeżywamy odpust św. Doroty, pierwszej Patronki naszej parafii. Jako ludzie wierzący powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Msze św. o godz. 800, suma za Parafian o godz.1100  i wieczorem o g. 1800. Kazania wygłosi Oficjał Sądu Kościelnego naszej diecezji ks. lic. Bogumił Kępa, który prowadził u nas rekolekcje adwentowe. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź do południa przed Mszami, a po południu od godz. 1700. Z racji uroczystości odpustowej w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.                                         Są do nabycia: nowy numer Opiekuna(Papież na Sri Lance i Filipinach, Kamienie na szaniec w Norwegii, Enigma prawda i kłamstwa), Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Cudów i Łask, Egzorcysty(Wywoływanie duchów, Bóg dał nam nowe życie i inne), Misje dzisiaj, WPIS-u (Listy spod gilotyny, Handlarze cudzymi nieszczęściami i śmiercią – o fałszowaniu prawdy o Jedwabnym, i inne), Apostolstwa Chorych. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza, Promyczek Dobraz płytą dvd. Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieży  Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego. Są interesujące książki dla dzieci, młodzieży i dla starszych m.in. Codzienne inspiracje biblijne, Modlę się jak Jezus. Modlitwy dla dzieci, Katechizm Kościoła Katolickiego, Modlitewnik za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II, Rodzinna Księga modlitw,Brewiarz dla świeckich. Można nabyć świece zwane gromnicami.

4.                            Za ofiary składane dziś do puszek z racji obchodzonego 2 lutego Dnia Życia Konsekrowanego, przeznaczone na pomoc dla Sióstr Klauzurowych, składamy serdeczne: Bóg zapłać.

5.   W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.