OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY (28 XII 2014 r.)

Tekst czytany w czasie kolędy z

Ewangelii wg św. Jana

Rozdział 6, wiersz 35:

„Odpowiedział im Jezus: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. ’’

Porządek kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek 29 grudnia od godz. 830:

Józefów: dwóch księży

Szulec: jeden ksiądz

Wtorek 30 grudnia od godz. 830:

Cienia Druga: dwóch księży

Michałów Drugi: jeden ksiądz

Środa 31 grudnia od godz. 830:

Cienia Folwark: jeden ksiądz

Michałów Pierwszy i Murowaniec: jeden ksiądz

Michałów Trzeci, począwszy od p. Czerniewiczów a po jego skończeniu Michałów Czwarty, począwszy od p. Jakubczaków: jeden ksiądz

Piątek 2 stycznia od godz. 830:

Bogumiłów i Trojanów: dwóch księży

Cienia Trzecia: jeden ksiądz, początek kolędy wyjątkowo od godz. 1000

Sobota 3 stycznia od godz. 830:

ul. Świętego Jana, począwszy od posesji p. Haliny Posiłek: jeden ksiądz a od p. Broczków drugi ksiądz

ul. Szkolna, począwszy od nr 2 i blok nr 10: jeden ksiądz

Niedziela 4 stycznia od godz. 1500 blok na ul. Ogrodowej

1.               Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy tak pięknie udekorowali świątynię na uroczystość Bożego Narodzenia. Za dar choinek dziękujemy  pp. Katarzynie i Ryszardowi Dybiochom z Józefowa, p. Zdzisławowi Gabarskiemu i paniom z ul. Słonecznej. P. Stanisławowi Gieszczyńskiemu za pomoc w zrobieniu stojaków, p. Jerzemu Wielgusiakowi za dar rybek a za misternie wykonane ozdoby choinkowe p. Danucie Krzywdzie.

2.               We środę 31 grudnia na zakończenie Roku Cywilnego 2014 nabożeństwo przebłagalno - dziękczynne o godz. 1700, a następnie Msza św. z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki z przeproszeniem za grzechy, z prośbą o Boże błogosławieństwo na Nowy 2015 Rok.

3.               1 stycznia w czwartek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. tak jak w niedzielę. Po zabawach sylwestrowych rozpocznijmy z Bogiem Nowy 2015 Rok. 2 stycznia Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź rano tylko przed Mszą św. a po południu od g. 1600 a następnie Msza św. tylko o g. 1700. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1200 zebranie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

4.               Są do nabycia: nowy numer  Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Miłujcie się (Odkryć obecność Jezusa, Ateizm był przyczyną mojego cierpienia, Wygnani za wierność Prawdzie, Miłosierdzie uratowało moją wnuczkę, Od narkomana do teologa i inne), WPIS-u (a w nim m.in. Wojenna wigilia w okopach, Chrześcijańskie oblicze rządu węgierskiego i inne), Apostolstwa Chorych. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza, Promyczek Dobra. Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieży Mały Gość Niedzielny z miłym prezentem gęsim piórem. Są interesujące książki m.in. Ewangelia Rok 2015.

5.                Serdeczne Bóg zapłać  za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii p. Krystynie Kawala z ul. Piaskowej.

6.                     W czasie kolędy msze św. w dzień powszedni rano o godz. 700 z wyjątkiem czwartku i soboty kiedy także będzie Msza św. wieczorem o godz. 1800. W czasie kolędy Kancelaria Parafialna nieczynna. W ważnych sprawach prosimy zgłaszać się do Kancelarii po Mszy św. Uprzejmie prosimy, by po księży przyjeżdżać na godzinę od której rozpoczynamy kolędę tj.  830 lub inną np. w niedziele na g. 1500.