OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU (7 XII 2014 r.)

1.               Uczyńmy wszystko, współpracując z łaską Bożą, by rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe zostały przez nas i naszych bliskich przeżyte jak najowocniej i przygotowały nas na uroczystość Bożego Narodzenia. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Rozpoczęcie spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Uprzejmie prosimy, by nie odkładać spowiedzi na koniec adwentu. Po spowiedzi rekolekcyjnej uczestnicząc w roratach będziemy ewangelizować otoczenie, byśmy wszyscy owocniej i radośniej przeżyli  święta Bożego Narodzenia.

2.               W zakrystii zgłaszamy adresy chorych, których kapłani odwiedzą z Panem Jezusem
w poniedziałek przed południem od g. 1000, a po południu od g. 1400. Prosimy o pomoc kierujących pojazdami, by zechcieli pomóc w dotarciu kapłanów do chorych.

3.               W czasie rekolekcji kancelaria parafialnanieczynna!

4.               W rama Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane są świece i karty świąteczne. Na choince są jeszcze serca z imionami dzieci, czekającymi na świąteczny uśmiech. Jeśli ktoś z Państwa może i zechce włączyć się w akcję Dar Serca — Paczka Uśmiechu i Dobroci, to prosimy wziąć serca, które naklejamy na przygotowaną paczkę i  składamy ją do 14 XII b.r. przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej.

5.               Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc dla naszych Rodaków na Wschodzie czyli na dawnych Kresach Rzeczypospolitej.

6.               Są do nabycia: nowy numerOpiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Niedzieli(Stan Cudownego Obrazu Matki Bożej, Konsekrowany rok, Punkt startowy na drodze nawrócenia, Uratowane relikwie św. Mikołaja),Egzorcysty(Objawienia Maryjne o czasach ostatecznych, Szaleństwo Boga, Chronić dziecięcą niewinność),WPIS-u,( Targowica, czyli zdrada w patriotycznych szatach, Za niektórymi artystami kryje się szatańska ideologia – rozmowa z Krzysztofem Krawczykiem i inne),Apostolstwa Chorych. Dla dzieci jestOla i Jaś, Tęcza, Anioł Stróż, Promyczek Dobra. Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieżyMały Gość Niedzielny. Są interesujące książki m.in.Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2015, kalendarz diecezjalny, Tradycje wigilijne,  Biblia w wydaniu komiksowym dla dzieci z imprimatur kościelnym, Moja pierwsza Biblia– programy edukacyjne dla dzieci od 4 do 8 r. życia, książkio św. Mikołajui in. Są jeszcze lampiony.

7.               W czwartek o g. 1700 na Roratach pobłogosławienie medalików dzieciom przygotowującym się do I-szej Komunii św.

8.               Serdeczne Bóg zapłać  za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii: p. Krystynie Zielińskiej z ul. Kasprzaka, bezimiennie z ul. Nowoogrodowej.

9.               Młodzież gimnazjalna ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzać sianko –   ofiary z tej zbiórki będą przeznaczone dla młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.

10.          W poniedziałek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Powinniśmy uczestniczyć we Mszy św.