OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ( 28 IX 2014 r. )

1. We środę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie z wyjątkiem soboty różaniec o godz. 1700. Zaraz po nabożeństwie Msza św. W sobotę różaniec o g. 1800, a w niedzielę o godz. 1630, tj. pół godziny przed Mszą św. Prosimy, by uczestniczący w niedzielę we Mszy św. wieczorowej zechcieli zaczynać Eucharystię od udziału w modlitwie różańcowej. Uczyńmy wszystko, by zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli gorliwie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Z racji nabożeństwa różańcowego kancelaria parafialna w poniedziałek, piątek i sobotę jest czynna tak jak dotychczas tj. o g. 900 a w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed nabożeństwem ( od 1630) i na indywidualną prośbę Parafian po różańcu lub mszy św. Różaniec prowadzą: w poniedziałki kl. 0, 1 i 2, we wtorki kl. 3 i  4, w środy kl. 5 i 6, w czwartki gimnazjum kl. I i II, w piątki gimnazjum klasy III i młodzież ponadgimnazjalna a w soboty i niedziele Żywy Różaniec. Tylko dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym a nie ktokolwiek inny otrzymają 1 października książeczkę  Znaki Pana Boga do której będą wklejać każdego dnia karteczkę z modlitwą.

1. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. rano a wieczorem po nabożeństwie różańcowym o g. 1700. Spowiedź przed i w czasie Mszy św., po południu od g. 1600.

1. Są do nabycia: nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Egzorcysty, Apostolstwa Chorych. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Promyczek Dobra. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny. Warto zwrócić uwagę na książkę o św. Michale Archaniele, Ewangelia 2015. Są różnego rodzaju różańce oraz kalendarze diecezjalne.

1. Schola i ministranci rozprowadzają przed kościołem magnesy z wizerunkami naszej świątyni – dobrowolna ofiara przeznaczona jest dla tych grup m.in.  na wyjazdy pielgrzymkowe. Spotkanie z rodzicami uczestników wyjazdu do Krakowa we wtorek po wieczornej Mszy św. na salce przy kaplicy. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 5 października. Koszt 35 zł. Zapisy u pani Teresy lub ks. Mariusza.

5.      Dla jednej rodziny są potrzebne meble kuchenne i kuchenka na gaz z butli. Gdyby ktoś z Parafian zmieniał meble, a byłyby w dobrym stanie i zechciałby się nimi podzielić z potrzebującymi to prosimy o kontakt z p. Krystyną lub z księdzem.

6.      W dniach od 2 do 3 października przeżywamy 4 rocznicę Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wróćmy wspomnieniami do tych dni i dokonajmy rachunku sumienia z naszych postanowień wtedy podjętych. W  sobotę 4 października spotkanie z kandydatami z klas trzecich gimnazjum do sakramentu Bierzmowania o g. 8.30 dla młodzieńców a o g. 9.30 dla dziewcząt.