OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ( 27 VII 2014 r. )

1. W piątek 1 VIII przypada 70 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych uczestnikach, którzy już nie żyją i prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących. W tej intencji modlimy się także w czwartek w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

2. Jest prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, WPIS, Miłujcie się (m.in. Fala tsunami się zatrzymała, Antykatolicka propaganda), Egzorcysta, Apostolstwo Chorych, Tak rodzinie, Nasza Arka. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza i Promyczek Dobra nr wakacyjny. Są interesujące książki o tematyce religijnej i patriotycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych – zwróćmy uwagę na książkę Maryja rozwiązująca węzły. Nowenna, która ratuje małżeństwa.

3. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania w XIII Pieszej Pielgrzymce z Grupą Oliwkową – zapisy wg podanego planu w minionym tygodniu. W Twojej intencji będą się modlić pielgrzymi, będzie sprawowana Mszą Św., a przed ikoną Czarnej Madonny ofiarujemy Bogu Twoje wędrowanie w duchu. Twoja duchowa obecność jest przeżywaniem "rekolekcji w drodze". Modlitwą i postem możesz pomóc nam wspólnie budować dom - wspólnotę Kościoła. Swoje intencje, które pragniesz powierzyć Matce Bożej przez trud pielgrzymujących Pątników możesz złożyć do wystawionej skrzynki przed obrazem M.B. Częstochowskiej lub u Księdza Przewodnika grupy Oliwkowej.

4. 13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium O. Pio w Górce Przeprośnej, skąd w godzinach popołudniowych przybywamy do Częstochowy, aby tak jak każdego roku uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. Zapisy w zakrystii. Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół.

5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 700 i tylko o g. 1700. Nie ma Mszy św. o godz. 1800. Spowiedź rano przed i w czasie Mszy św. a po południu od godz. 1600.

6. W tym tygodniu Msze św. wg grafiku podanego w gablotce parafialnej.