OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 18 V 2014 r. )

1. Dziś w parafii w Koźminku uroczystości związane z obecnością Krzyża Światowych Dni Młodzieży– program na afiszach w gablotkach parafialnych. 

 

2. W sobotę 24 maja święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – odpust w Diecezjalnym Sanktuarium Maryjnym w Twardogórze.     

                       

3. Jest prasa katolicka Opiekun, Egzorcysta, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Przewodnik Katolicki,  Apostolstwo Chorych, Tak rodzinie, Cuda i Łaski, Nasza Arka.Dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróż  i Promyczek  Dobraz interesującym dodatkiem. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny.  Z racji turnieju piłki nożnej ministrantów warto zwrócić uwagę na wartościowe dla dzieci i młodzieży książki z dziedziny sportu i jego roli w życiu religijnym np. Boży doping, Polska golai inne. Jest Pismo św. Starego i Nowego Testamentu.

 

4. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na prace w parafii p. Arturowi Olejniczakowi z rodziną
z Józefowa.

 

5. Parafian zainteresowanych pielgrzymką do Francji organizowaną przez ks. wikariusza z Iwanowic w lipcu tego roku informujemy, że wszelkie dane są na afiszu w gablotce parafialnej, można też skorzystać z informacji w zakrystii.

 

6. Zapraszamy ministrantów ze szkoły podstawowej na warsztaty w piątek na g. 1845 do salki przy kaplicy.

 

7. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w minioną sobotę aktywnie włączyli się w Turniej ministrantów piłki nożnej, by uczcić kanonizację św. Jana Pawła II. Zwyciężyła drużyna z Chełmc. Nasi ministranci zajęli 4 i 6 miejsce. Bóg zapłać kapłanom, sponsorom, Paniom z GOPS–u, rodzicom, kibicom, scholi Światełka nadziei i zawodnikom za zaangażowanie się w to dzieło. Szczególne podziękowanie na ręce p. dyr. Marii Pracowitej dla Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej Oddział w Opatówku za dar wraz z Parafią strojów dla naszych ministrantów.

 

8. W przyszłą niedziele po Mszy św. o g. 1200 spotkanie z rodzicami dzieci, które 1 czerwca będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św. Już dziś informujemy, że 1 czerwca po Mszy św. o g. 1700 w ramach Spotkań ze sztuką – Opatówek 2014 odbędzie się koncert zespołu p. Jakuba Tomalaka a 9 czerwca w święto Maryi Matki Kościoła będzie Msza św. wraz z wypominkami na cmentarzu grzebalnym za Drogich naszemu sercu Zmarłych.