OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 4 V 2014 r. )

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Prosimy, by przy figurach gromadzili się wierni na wspólną modlitwę – o godzinie modlitwy proszę powiadomić kapłanów.

2. Jutro, tj. w poniedziałek kapłani naszej Diecezji gromadzą się na pielgrzymce w katedrze, a następnie w sanktuarium św. Józefa.

3. W czwartek 8 maja przeżywamy w liturgii uroczystość św. Stanisława głównego  Patrona Polski. Kancelaria parafialna nieczynna w poniedziałek i czwartek.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z grupą Żywego Różańca do Lichenia w sobotę 17 maja. Zapisy u pani Teresy i u ks. Mariusza, koszt 23 zł.

5. W sobotę 10 maja organizujemy Turniej ministrancki piłki nożnej ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich parafian, rodziców, rodzeństwo naszych Ministrantów. Rozpoczęcie  Mszą św. o 900 .Po niej rozgrywki na Orliku od godz.1000 . Udział bierze 6 drużyn w tym nasi ministranci.  Wspierajmy naszych małych zawodników.

6. Za tydzień w niedziele gościmy w naszej parafii kleryków z WSD w Kaliszu, którzy podzielą się świadectwem o swoim powołaniu. Po Mszy o 1000 Klerycy spotkają się z młodzieżą z naszego gimnazjum oraz młodzieżą ponad-gimnazjalną.

7. Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Przewodnik Katolicki z książką, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Nasza Arka, Miłujcie się. Dla młodzieży jest Wzrastanie i Mały Gość Niedzielny z interesującymi dodatkami a dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróż, Promyczek Dobra oraz Tęcza. Jest modlitewnik za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

8. Ministranci wraz z Dziećmi ze Scholi z naszej parafii rozprowadzają przed kościołem okolicznościowe kubki z logo naszej parafii. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele katechetyczne obu grup. Cena 13 zł Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.                                                           Proboszcz